Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirasy, kulturalnie obserwuje mirko od dobrych dwóch lat i dzisiaj zdecydowałem się założyć konto (inb4 usuń konto) tylko po to aby zapytać Panów z #motoryzacja o opinie. Otóż planuję kupić furaka, niestety musi to być furak nowy z racji brania go w leasing w ofercie dla firm (samochód będzie firmowy( ͡° ͜ʖ ͡°)). I pytanie brzmi co polecacie z serii mondeo, mazda 6, octavia, rapid, "tuwstawwaszpomysł" itd. chodzi o sedana w słabszej wersji (ok. 9x tysięcy budżetu)
#motoryzacja #pytanie
  • 23
  • Odpowiedz
@ucze-sie-czasem: Właśnie przypał jest taki że robię <20000km na rok i to po mieście, więc raczej myślałem o benzynie z racji filtrów cząstek stałych w dieselach które trzeba rozgrzać na trasie od czasu do czasu bo inaczej się #!$%@?, chyba że w maździe nie ma tych filtrów i #!$%@? głupoty
  • Odpowiedz
@Elegancko: nowy superb w najbogatszej wersji wyposażenia, 190konnym klekotem i paroma dodatkowymi gadżetami w konfiguratorze wyszedł mi za 140k. Więc zależnie od wymagań może nie być tak dużo ponad to 90k. Zwłaszcza że skdoa potrafi dać solidny rabat. A mazda 6 jest piękna, fakt, ale mało praktyczna jak dla mnie, ciasnota mimo dużych gabarytów :(
  • Odpowiedz
mondeo, mazda 6, octavia, rapid


@Elegancko: Pytanie xD

Oczywiście, że Mazda. Ford #!$%@?ł sprawę tak długo zwlekając z wprowadzeniem Mondeo na rynek europejski kiedy był już dostępny w Stanach. Teraz jest to już widocznie starsza konstrukcja od świeżej Mazdy tyle, że z nowoczesnymi silnikami ecoboost zamiast sensownej, wolnossącej benzyny, której konsekwentnie trzymają się Japończycy. Octavia to auto 2 klasy niżej niż Mazda a Rapid 3.
  • Odpowiedz
@Elegancko: Sa i to dość kapryśne, ale raczej to rozcieńczenie oleju. Ale az tak straszenie nie jest, tym bardziej ze przez brak regeneracji osadza się sadza a nie popiół wiec najgorzej musisz pojechać do warsztatu na wypalanie. Przy dobrym oleju taki DPF wytrzyma co najmniej 200kkm kto inaczej,
  • Odpowiedz
@Elegancko jeszcze nie jest publicznie dostępny, dostałem wcześniejszy dostęp, bo się kiedyś zarejestrowałem u nich. Ale z tego co się orientuję to na dniach powinien być dostępny. Inna sprawa, że na SIII może być dość długi okres oczekiwania w tym roku
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: Akurat wygląd to kwestia gustu, mi podobają sie obydwa tak samo, z tymże mazdą miałem się okazję przejechać ostatnio, 2.0 benzyna w manualnej, kombi a rwało do przodu jak gold gti. Muszę się przejechać mondeo i zadecydować samemu. Chyba że masz jakąś jeszcze propozycję? może mazda 3 w sedanie? też ładny samochód i w lepszej wersji możnaby dostać za te pieniądze bo nie ukrywajmy 6 i mondeo za 9x
  • Odpowiedz