Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!

Byłem dzisiaj u protetyka zrobić odlew gipsowy kikuta (potrzebny do zrobienia leja). Do piątku protetyk złoży wszystko do kupy i stanę znowu na dwie nogi!

Jedyny problem może być ze stopą protezową bo wchodzi na styk (mam bardzo długi kikut). Jest też dostępna wersja low-profile tej stopy ale dużo przez to traci. Mam nadzieję, że zadziała zasada "jak się popieści to się wszystko zmieści" :D

Wraz z nakładką kosmetyczną imitującą stopę, wracam po 4 latach przerwy do posiadania 20 palców! :D Dla tych, którzy nie znają historii: do czerwca 2011 miałem 5 palców w prawej stopie. W czasie operacji amputowali mi dwa więc do stycznia tego roku miałem tylko 18 palców ogólnie, a w styczniu, po amputacji, zostało ich już tylko 15. Na szczęście wracają na swoje miejsce, będzie łatwiej liczyć na palcach ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Kikut dostał też swoją nową skarpetę.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie! Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że już w piątek będę mógł znowu zrobić krok jak normalny człowiek!

W piątek albo w sobotę spodziewajcie się nowego wpisu!

#jodachorujealesmieszkuje #jodawracadozdrowia #atencyjnykikut

A tak prezentuje się stopa:
MiszczJoda - Cześć Mirki i Mirabelki! 

Byłem dzisiaj u protetyka zrobić odlew gips...

źródło: comment_0tCYcYXQVq3tjpIeRksqLq0lfMgHYY7u.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@LOLWTF: @LOLWTF: Na włókno węglowe nakłada się skarpetę z włókna szklanego, na to nakładkę kosmetyczną i później już co chcesz, skarpety, buty. Nie do końca rozumiem, w którym miejscu byś chciał dać nakładkę, o której mówisz :D

@gdziemojimbuspiatka Trzeba będzie zrobić dziurę na japonki XD
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Inżynieria Biomedyczna :) Większość profesorów w jakimi mamy zajęcia jest mega nastawiona na terapię, leczenie i wspomaganie funkcji życiowych człowieka. Generalnie - sprawne zastosowanie technologii inżynieryjnych w medycynie tak, aby ułatwić życie innym. Bardzo miło na zakończenie dnia zobaczyć, że Mirko jak i mój kierunek pomaga innym.
  • Odpowiedz