Wpis z mikrobloga

Mam #nexus5 na #android, w piatek troche zaszalalem. Znalazlem rano mokry telefon. Wlacza sie, ale ma bootloopa. Zainstalowalem na #apple #macbook adb i fastboota, uruchomilem telefon uzywajac vol down + power i wlaczyl sie w trybie serwisowym, ale komenda adb devices nie zwraca nic. Bylem z nim w serwisie i ziomeczek stwierdzil ze wystarczy wgrac softa i powinien ruszyc. Czy cos zle zrobilem, czy gniazdo usb jest uszkodzone? Jesli tak, to wystarczy wymiana, czy trzeba czyscic plyte glowna? Czy moze jakos inaczej musze go skonfigurowac do pracy z adb? Przypominam, bootloop.
  • 12
@Ettercap: Wolam apple bo moze zle zainstalowalem adb albo fastboota, moze jakies sterowniki trzeba na maczku. A czy fizyczne? Gosc w serwisie stwierdzil ze raczej nie, ale nie do konca mu ufam wiec pytam mireczkow.
@kmicolo: Nie wydaje mi się, żeby sposobem na naprawę zalanego telefonu była instalacja softu. Który swoją drogą jest sprawny, bo przed zalaniem działał. Chyba, że telefon był sprawny a Ty sam go ucegliłeś podłączając do swojej pensji z klawiaturą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@t3rmi: podobno #!$%@? cos w poczekalni i nie moglem sobie pinu do karty przypomniec xD
@Ettercap: Mi tez sie tak wydaje ale wspominam slowa czlowieka z serwisu, ze to tylko soft. W necie wyczytalem ze to zaciety przycisk power (mozliwe przy zalaniu). Kupilem wlasnie za 350 cebulionow innego zalanego nexusa i bede skladal z tego cos xD