Wpis z mikrobloga

Czy ktoś posiada może S40/S80/C70? jakie są opinie wprost od użytkowników? Który model wybrać za 10-12 tys? Miesięcznie robię ok. 1500 km, nie ukrywam że zależy mi na zagazowaniu silnika. Jak zawieszenie daje radę na polskich drogach? Ogólnie, który model byście polecili?
#motoryzacja #volvofanclub
#volvo
  • 13
@Mowi: posiada, S40 I z 2003. Benzyniaki nadają się do gazowania (1.6, 1.8, 2.0, 2.0T, 2.0 T4), jedyny nienadający się to 1.8 GDI z wtryskiem bezpośrednim od Mitsubishi. Czy zawieszenie daje radę? Przy przebiegu powyżej 200 tysięcy trzeba będzie coś wymienić. Z ostatnich rzeczy u mnie to łączniki stabilizatora, poduszki amortyzatorów.
Przy wymianie części na czas samochód śmiga, od momentu kupna 5 lat temu jeszcze mnie nie zawiódł.
Co do S80
@hctkko: a jak blacha? właśnie mam dylemat, kupić S40 z segmentu C za wysoką cenę jak na ten model, czy S80/C70 z segmentu E za cenę niską jak na te modele i ryzykować drogie naprawy :/
2001. Od kiedy kupiłem ją gdzieś w sierpniu/wrześniu wpakowałem w ten interes około 8-10 tys. Nawet już nie liczyłem. Ale faktem jest, że zaufałem znajomemu i trafiłem na wymęczony egzemplarz. Na szczęście, silnik, skrzynia, blachy są w doskonałej kondycji. Sporo z tej kwoty zostało wygenerowane przez części, które są zwyczajnie eksploatowane: amortyzatory i inne elementy zawieszenia, kosmetyka blach, wymiana przedniego zderzaka razem z malowaniem i pierdoły w stylu zbiorniczek wyrównawczy do płynu
@Mowi:
Wołaj proszę jak dokonasz jakiegoś wyboru. Niedługo sam będę przed identycznym problemem i waham się właśnie między S40 z końcówki produkcji I generacji, S60 świeżo po lifcie i Audi A4 B6. Z tym, że te dwa ostatnie jeszcze można dorwać za Odrą.
@surfer: Na tę chwilę decyduję się chyba na S80 pierwszej generacji, potem ew. C70. Nie ukrywam że troche @agresywny_piernik: ostudził mój zapał. Jeżeli trafię coś na prawdę dobre, to będzie C70, jeżeli nie to S80, więcej tego jest na rynku. I na razie sprawdzam oferty, żeby nie kupić czegoś z gorącą głową a potem pluć sobie w brodę :/