Wpis z mikrobloga

@reaper6161: Wytam szanownych Mirosławów, szybkie pytanko z mojej strony. Miał ktoś z was do czynienia z prockiem i3 4030u? Czy będzie odpowiedni do standardowego użytkowania, tj. internet, MS Office, Matlab, filmy i od czasu do czasu jakiś SolidWorks?

Z góry dzięki za odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.x-kom.pl/p/215132-notebook-laptop-14%2C1-asus-k455ln-wx014-i3-4030u-4gb-1tb-dvd-gt840.html#

#laptop #laptopy #pc #kupujzwykopem
  • 19
@Pustulka: Możesz rozwinąć? z Solida korzystam na leciwym już Celeronie B815. Komfort użytkowanie średni, ale da sie coś tam zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@FxJerzy: Okej, więc poprawiam pytanie.

1. Laptop dla studentki uczelni technicznej.
2. Bez systemu operacyjnego.
3. 13.3"-15.6". Najoptymalniejsze rozwiązanie to 14.1". Waga jest istotna, ok 2 kg (2,5 kg za dużo).
4. Dysk HDD (w przyszłości planowana wymiana na SSD). Napęd DVD
@FxJerzy:

taka sama wydajność co w E540 (i3M=i5U)

Procesor jest wlutowany w płytę, a co za tym idzie wzrasta ryzyko awarii, nie mówiąc już, że niskonapięciowcow często z uwagi na niskie tdp jest ograniczana wydajność, a samo zintegrowane hd5500 nie nadaje się do cadów.

tylko Dell będzie miał na miejscu w PL gwarancję 3 letnią bez wysyłek do DE.

Nie ma 3 lat gwarancji, nbd biegnie od daty produkcji, ten budżetowy
@Pustulka: > a samo zintegrowane hd5500 nie nadaje się do cadów.

@Pustulka: oświeć mnie ekspercie który z wymienionych programów korzysta z akceleracji sprzętowej GPU poza kartami FirePro i Quadro - nie zapomnij na stronie programu wskazać w "supported GPU"

No własnie żaden
@reaper6161: oczywiście, że inventor, solid przy rysunkach w 3D korzystają z dedykowanej kart niezależnie czy to jest quadro, firepro zwykły radeon czy nvidia, pan powyżej może sobie pisać co chce, ale tego nie zmieni i różnica jest widoczna. Spróbuj choćby obrócić jakąś konstrukcję na dedyku i karcie zintegrowanej.

Jakie specjalistyczne fora polecasz odnośnie kupna laptopów?

nhl.pl
@FxJerzy: Czy ty kiedykolwiek miałeś przed oczami odpalony solid lub inventor z jakimś średnich rozmiarów projektem? - domyślam się, że nie, praca na zintegrowanym układzie to katorga i uwierz mi, że różnica jest dość zauważalna.