Wpis z mikrobloga

Czy takie zadanie jest trudne? Python, ale może być dowolny język:

Napisz funkcję która zwraca True tylko i tylko wtedy gdy wszystkie elementy listy przekazanej jako argument są parzyste.


#naukaprogramowania #python
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kiro: masz rację, pogubiłem się w wątku - all jest ok, wygrywasz batonik ;)
@Sargon_Ankro: w Pythonie łatwo jest napisać coś poprawnie, pisząc w C/C++ musisz zwracać uwagę na takie "niuanse", bo z nich później wykluwają się exploity :P
  • Odpowiedz
@Kiro: serio na studiach są tacy kretyni? xD

wyobraziłem sobię rozmowę kwalifikacyjną na juniora, na której jakiś kretyn się przyczepia "hurr durr czemu return fals" i zaraz wyrzuciłem ten obraz z głowy jako zbyt odrealniony. A wykładowcy się o takie coś potrafią przyczepić?
  • Odpowiedz
na jakich studiach uczą, że NULL to przeciwieństwo TRUE? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pipcieo: A z czego to wywnioskowałeś? :>

A wykładowcy się o takie coś potrafią przyczepić?


@LOLWTF: Jak skończysz zbyt szybko to pan doktor ma dla ciebie zbyt dużo czasu, niektórzy lubią na siłę pokazać że się mylisz :p
  • Odpowiedz
Jak skończysz zbyt szybko to pan doktor ma dla ciebie zbyt dużo czasu, niektórzy lubią na siłę pokazać że się mylisz :p


@Kiro: a w prawdziwym świecie jest zupełnie odwrotnie. Czasu masz mało i czasem musisz powiedzieć "#!$%@?, robimy żeby jakoś działało, później się poprawi xDD"
  • Odpowiedz
@Kiro: z

W pytaniu nie było mowy o zwróceniu None w przeciwnym wypadku


Zarówno z akademickiego jak i praktycznego punktu widzenia, wszystko co nie jest TRUE jest poprawnym wynikiem tej funkcji, gdy przynajmniej jeden element przekazanej listy nie jest parzysty. Dlatego, faktycznie gdyby ktoś akademicko-czepialski musiał się do czegoś przyczepić to przyczepiłby się do if, a nie do zwróconego FALSE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w Pythonie łatwo jest napisać coś poprawnie, pisząc w C/C++ musisz zwracać uwagę na takie "niuanse", bo z nich później wykluwają się exploity :P


@co_to_sie_stanelo: tak, ale to zalezy od sytuacji. Nikt nigdy nie przewidzi wszystkiego, a im program większy, tym bardziej rośnie prawdopodobieńswo wystąpienia gdzieś problemu, nie zależnie od języka.
  • Odpowiedz
@Pipcieo: Tylko w tym przypadku funkcja nie zwraca (jawnie) żadnej wartości, więc o ile faktycznie masz rację co do interpretacji pytania, to myślę że moje rozwiązanie też dałbym radę obronić. A gdybyśmy rozważyli to tylko na poziomie pseudokodu to już w ogóle :p
  • Odpowiedz