Wpis z mikrobloga

Dowiedziałem się od mojej instruktorki jazdy konnej, że co roku z Polski do wloch wysyła się STO #!$%@? TYSIĘCY koni na mięso. STO TYSIECY.

Zawsze gardziłem poludniowymi nacjami, ale teraz to już spadły poniżej brudasów w moim rankingu

#wlochy #konie #niewiemjaktotagowac
  • 13
  • Odpowiedz
@Kir91: Mój instruktor zaś twierdzi że dużo koniny jest przeznaczone na karmę dla lisów.
@czego_stoisz_na_torach : Moim zdaniem, jest spora różnica między zabijaniem koni a np świń, koń jest zwierzęciem towarzyszącym, tak jak kot czy pies, zabijanie tych ostatnich na mięso, również wzbudzałoby wiele kontrowersji.
  • Odpowiedz
@ma4cin1101: Różnica istnieje tylko w zakłamaniu rzeczywistości(ludzie są mega podatni na zakłamanie rzeczywistości, najbardziej optymiści), ludzie stworzyli sobie sztuczny podział zwierzątek do jedzenia i do kochania dla swojej wygody.
  • Odpowiedz
@Kir91: https://www.youtube.com/watch?v=mza1EQ6aLdg Przemysł mięsny chce żebyś tak myślał i są bardzo skuteczni. A nawet jeśli świnie czy kury są nisko w ewolucyjnej drabinie, w krótkich słowach są głupie, to czy umniejsza to ich cierpieniu? Są organizacje ratujące konie(i nie tylko) np. Fundacja Tara, ale na szczęście nie robią #!$%@? z logiki i zachęcają również do wegetarianizmu. Wiem, że i tak marne szanse na przekonanie cię, bo w ludzkiej psychice są
  • Odpowiedz