Wpis z mikrobloga

@donmuchito1992: co kur?

Nikt ci się nie karze ze mną zgadzać. Obejrzyj sobie cały film z powiązanych, a potem #!$%@? głupoty.
Ja obejrzałem kilka lat temu i mam wyrobioną opinię na temat "umierania za blok wschodni". Dobrze znam historię i jestem realistą.

Urodziłeś się w tym 92r ? Zobacz co się działo w centrum Europy i jak każdy miał to głęboko w dupie.
Rzezie Serbów, potem Bośniaków i ta nieudolna interwencja
@rzet: Ale tam nie wchodziły w gre zobowiazania wynikajace z traktatu NATO.
Poza tym tego typu krytyka NATO niczego nie daje bo skoro sa najsilniejszym sojuszem to wyglada jakbys podważał sens obecnosci w jakimkolwiek pakcie militarnym bo i tak nie pomogą.
Co robi ONZ i NATO?


@rzet: Wrzucasz do jednego worka dwie różne organizacje.
ONZ nie jest organizacją militarną.
Za wikipedią:

Cele ONZ:

Utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa za pomocą zbiorowych i pokojowych wysiłków.

Rozwijanie przyjaznych stosunków między narodami na zasadach samostanowienia i równouprawnienia.

Rozwiązywanie konkretnych problemów międzynarodowych (gospodarczych, społecznych, kulturalnych, humanitarnych, czy dotyczących praw człowieka) na zasadzie współpracy międzynarodowej oraz uznania równości ras, płci, języków i wyznań.

Stanowienie ośrodka uzgadniania działań
Wrzucasz do jednego worka dwie różne organizacje.


@jooj: w NATO nie ma marsjan tylko europejczycy.
Mówię o armiach zachodu i ich żołnierzach. Jak niżej

Ale tam nie wchodziły w gre zobowiazania wynikajace z traktatu NATO.

@szurszur: no nie, bo armia Holenderska była tam z ramienia ONZ.
Jednak to ta sama armia mająca tak samo gdzieś Polaków jak ludzi z b. Jugosławii.
Oni nie chcą i nie będą za nas umierać.
@rzet: Jezeżeli chodzi o to że europejscy wojskowi koncentrują się tylko na swoich interesach to niestety więcej jest faktów które to potwierdzą.
NATO to nie tylko europa ale też usa. Nie twierdzę że usa jest zawsze gotowa do obrony sojuszników ale jednak stany mają większe interesy globalne niż europa stąd pomoc militarna dla nas jest bardziej prawdobodobna.
stąd pomoc militarna dla nas jest bardziej prawdobodobna.


@jooj: Rosja jest nieobliczalna, a poparcie dla tych idiotyzmów tam jest zbyt wielkie by Putin i jego ekipa ustąpili w razie konfliktu.

Na zachodzie z kolei presja opinii publicznej była by wielka by iść na kompromis i wycofać się z walki za wszelką cenę.
Tak samo jak tam w Jugosławii gdzie mocarstwa pozwoliły na rzezie jednych i drugich. Tutaj ewentualny konflikt miałby o