Wpis z mikrobloga

#stokopert

Poznań, och Poznań. Miasto mojej młodości. Miasto symbol. Miasto gdzie dorosłem.
Mieszkałem, studiowałem i pracowałem w Poznaniu przez trzy lata. Piękne trzy lata. Tu wydoroślałem, dojrzałem i otworzyłem swoje horyzonty.

Do końca życia zapamiętam zapach wilgotnego powietrza w Palmiarni przy parku Wilsona. Szczególnie lubiłem siadać na ławeczce nieopodal drzewka cytrynowego i napawać się zapachami. Spędziłem tam wiele godzin i zabierałem tam każdego swojego gościa.
Do końca życia zapamiętam niezliczone godziny tańców, swawoli, głębokich rozmów, setki wypalonych papierosów, dziesiątki wypitych kufli piwa.

Kultowa, Dragon, W Starym Kinie, Kisielice, Cafe Mięsna, Brogans, Deja Vu, Proletaryat, Pod Minogą, Piwnica 21. To w tych miejscach toczyło się moje studenckie życie. To tam chodziłem po pracy i po zajęciach. Miłe wspomnienia. Wszyscy poznani ludzie, wszystkie koncerty, każda szklanka alkoholu. Wszystko to miało znaczenie.

To w Poznaniu zdobyłem swoją pierwszą pracę. Psie pieniądze ale starczało od pierwszego do pierwszego. Roznosiłem pizze, oprawiałem obrazy, pomagałem przy konserwacji zabytków, odlewałem wyroby ceramiczne, pracowałem na kuchni. Każde zajęcie nauczyło mnie pokory i ciężkiej pracy. Każde zajęcie sprawiało mi przyjemność.

Och, Poznań... piękne miasto z cudownymi zakamarkami. Do końca życia zapamiętam czas tam spędzony. Poniekąd to dzięki przygodzie z tym miastem jestem jaki jestem. Opuściłem bezpieczną przystań zwaną domem i ruszyłem mierzyć się z samodzielnością. Obce miasto, obcy ludzie, wszystko obce.

Ostatnimi czasy tęsknię do tego miasta. Kto wie, może za jakiś czas przyjdzie mi je odwiedzić. Mam teraz więcej powodów niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie otworzyłem tej koperty będąc w Poznaniu. Niestety od lat jest mi nie po drodze aby do niego zawitać. Mam nadzieję, że @Taiffun mi wybaczy. Bo moi drodzy to on jest właśnie autorem tej wykopaczki. Wielkie dzięki za ten wspaniały prezent. Mam teraz twój numer telefonu, więc następnym razem jak będę w Poznaniu... zrobimy mały craic.

#wspomnienia #poznan

Więcej o kopertach tutaj
Old_Postman - #stokopert

Poznań, och Poznań. Miasto mojej młodości. Miasto symbol....

źródło: comment_yf6X0dmQKYQsek5PCI1fz9qGpSQRAVLX.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 4
@Old_Postman: Bardzo ładnie napisane. W Poznaniu mieszkam juz od 10 lat, a decyzja o zamieszkania właśnie tutaj była chyba pierwsza tak poważną, samodzielna, a wręcz buntownicza decyzja w moim życiu. Nie zaluje. Chyba tylko w tym mieście poza moim rodzinnym mogę się czuć jak u siebie, a nie jak na emigracji. Gdyby mi kiedykolwiek przyszło stąd wyjechać w duszy pisalbym o Poznaniu wiersze jak Adam Mickiewicz o Litwie.
  • Odpowiedz
@pwone: Poznań to piękne i złożone miasto. Cenie je bardzo i ma ważne miejsce w moich wspomnieniach.

Nawet Kolejorz, któremu kibicowałem z czwartej trybuny, wywołuje we mnie ciepłe wspomnienia.

Gdybym miał napisać wszystkie wspomnienia związane z Poznaniem, to pisałbym tylko o tym :)
  • Odpowiedz
@Wierszu: a co ci do tego? Pismo to pismo. Pokaż swoje to też na pewno się znajdzie jakiś buc co powie, że ohydne. No chyba, że jesteś mistrzem kaligrafii i tylko w taki sposób piszesz.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: kochasiu, nie spinaj się tak. Trafiłem w jakiś czuły punkt czy jak? Nic mi do tego, ale to jest Internet i chyba nie spodziewasz się dostawać samych poklasków? XD Daj mi adres, to Ci skrobnę coś prawilnym pismem, może nawet sam sobie dostarczysz!
  • Odpowiedz
@Wierszu: spinać się nie spinam tylko bardzo nie lubię bezsensownego obrażania. Przecież można to napisać inaczej, w zabawny sposób. A tak to taki puste słowa, napisałem bo napisałem.
  • Odpowiedz