Wpis z mikrobloga

Siema Mirki! Kupilem wczoraj cos tam na allegro. Szukalem sprzedawcy ktory mial przesylke w miare jak najszybsza gdyz na maksa zalezalo mi na otrzymaniu przedmiotu przed weekednem. No i caly w skowronkach tak owego znalazlem. List polecony priorytetowy mial do mnie wpasc jutro! Jak sie okazalo sprzedawca sie walnal i wyslal ekonomicznym co oznacza ze przesylka bedzie u mnie kolo wotrku znajac zycie :/ napisalem do Niego co i jak i On tylko ze przeprasza ze sie pomylil i ze moze mi oddac 1,5zl (!!!) jako roznice w cenie przesylki. Naprawde mi zalezalo na szybkosci przesylki i to byl jeden z wazniejszych argumentow przemawiajacych za tym konkretnyk gosciem. Co teraz mam zrobic? jestem lekko mowiac niezadowolony w chu....
ps. Pewnie tym sprzedawca jest jeden z Mirkow bo przedmiot jak nic kupiony na #aliexpress (miBand)
ps2. Jesli to Mirek to moze mu odpuszcze ale jak nie to chyba cisne temat nie? ( ͡ ͜ʖ ͡)

#allegro
  • 25
@fanfarek: bo chyba chce. Naprawde mi zalezalo na maksa na tm zeby miec przed weekendem bio wyjezdzam na pare dni. Ogolnie gdyby nie to ze dostalem odp taka jak dostalem (1,5 zl chcial mi oddac no to troche zakrawa zartem albo obraza w stosunku do mnie) to pewnie bym olal temat. Ale podniosl mi cisnienie jak nie wiem. Gdybym wiedzial ze nie dostane przed weekednem to bym nie kupil pewnie na
@fanfarek: a nie wiem :) jakos tak mam w naturze ze jak ktos gra w #!$%@? ze mna to lubie mu dac nauczke :P tylko w tym przypadku zdaje sobie sprawe ze np negatywny komentarz do aukcji kolo dupy mu pewnie lata. Nie spinal bym sie tak gdyby nie byl cwany. Napisal mi ze jak dam mu kijowy komentarz to i on mi taki da :P smieszek jakis chyba :D
A
@fanfarek: ogolnie to ja nie sprzedaje niczego wiec jak wystawi mi negatywa to luzno...a co jak da mi negatywa tak po prostu dla zasady? mozna to jakas przeslac sprawe do allegro ze ziomus dal mi negatywa w rewanzu (ja spelnielem warunki umowy - wpalate dostal od razu)
@zychol: raczej nie ingerują w to. Negatywa unieważnia się za porozumieniem obu stron. Do każdego komentarza możesz dodać swoja odpowiedź i wyjaśnić swoim kolejnym kontrahentom, że ten negatyw to rewanż
@fanfarek: czyli nic nie zdzialam...upiecze sie gosciowi...a chcialem naprawic ten chory swiat...echhhhh

no nic dzieki Mirku za wysluchanie ;) (mam nadzienje ze nie jestes tym gosciem z allegro :P )
@zychol: prawdopodobnie jakbyś udowodnił, że przez ten jego błąd poniosłeś jakieś straty to sądownie mógłbyś coś próbować ugrać. Ja jak sprzedaję to tylko z wysyłką ekonomiczną i daję kilka dni na realizację, bo nie zawsze chce mi się lecieć na pocztę.
@zychol: no niestety, ale kupując przez internet trzeba się liczyć z opóźnieniami. Bo nawet gdyby sprzedający wysłał tak jak należało, to równie dobrze poczta może się opóźnić. Ja wysyłając do klientów towar kurierem miałem przypadki, że zamiast na następny dzień to doręczano w 2-3 dni.