Wpis z mikrobloga

Miraski, jakieś pro tipy co do pierwszego maratonu MTB? W czerwcu będzie niedaleko mnie. Przymierzam się do dystansu mini (50km). W tym roku u mnie głównie cross i zwykłe drogi ale po terenie na którym będzie maraton jeździłam w zeszłym roku sporo i generalnie nie jest bardzo wymagający (raczej płasko, niewiele podjazdów i dosyć dobra nawierzchnia). Ofc teraz przerzucę się na jazdę po tych lasach. I w sumie tyle wiem na razie. #rower #mtb #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
@chixi: 3-4 dni przed maratonem robisz trening na wyjechanie się z glikogenu, 1-2 dni przed dużo wody i dużo żresz (makaron,ryż), wbijasz na maraton, uśmiechasz się do wszystkich spiętych spalar, którzy już wyliczają sobie w jakiej strefie tętna będą przejeżdżać kolejne kilometry, obliczają średnią kadencję oraz moc używaną na podjazdach. Nie zapominasz o uśmiechu i przejeżdżasz całą trasę tak, żeby się nie ujechać, i dziwisz się, że moje rady zadziałały (woda
  • Odpowiedz
  • 0
@pitv: ciężko stwierdzić bo to pierwszy raz, chcę przejechać ale i powalczyć jak się da. Generalnie raczej będzie to mała impreza więc podobno mam szanse na pudło kobiet.
  • Odpowiedz
@chixi: Bo jeśli chcesz się ścigać, to podjazdy, podjazdy i jeszcze raz podjazdy. To na nich zawsze ludzie odpadają :) Jak chcesz tylko przejechać, staraj się chociaż robić długie trasy po lasach, żeby przyzwyczaić siebie i swoje 4 litery :)
  • Odpowiedz