Wpis z mikrobloga

Byłem zarejestrować działalność gospodarczą w urzędzie we Wrocławiu. Nie jest aż tak źle jak wszyscy opowiadają: po wzięciu numerka czekałem mniej niż 10 min, przyjął mnie młody urzędnik (ok 25 lat), coś mi wytłumaczył i nawet zażartował. Sprawa załatwiona w sumie w 15 min.
#wroclaw
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ufo99: w UP nie byłem także nie wiem, ale co do ZUSu to w styczniu spostrzegłem, że obsługa się nieźle poprawiła - żona ma DG więc częściej tam bywa, ale wtedy podskoczyłem coś za nią załatwić i uwinąłem się w 15 minut. Oby tak dalej.
  • Odpowiedz
@Fafu: bo wcale nie jest źle! Urzędy działaja dobrze, poczty działaja dobrze, instytucje maja powoli dobrze działajace hotlines, itd. Wszystkim się wmawia, że jest bulowo ale to mit!
  • Odpowiedz
Jedynie jak się jest płatnikiem VAT (nieobowiązkowe) to chyba jest coś około 170 zł


@Fafu: od 1 stycznia tego roku nie jest wymagane posiadanie zaświadczenia o byciu płatnikiem VAT za które trzeba było płacić do tej pory 170 zł - rejestracja do celów podatku VAT jest więc darmowa
  • Odpowiedz
@Fafu: @azetka: Jak ja zakładałem działalność (ponad 2 lata temu), to pomijając młodą i miłą obsługę w UM, zostałem poinformowany, że mogą pojawić się próby wyłudzenia ode mnie pieniędzy za wpis do przeróżnych pseudorejestrów, żebym na to zwrócił uwagę.
Ogólnie byłem bardzo mile zaskoczony.
  • Odpowiedz
@Fafu: Ostatnio mi brat mówił, że coś musiał załatwić w urzędzie, też jakiś młody koleś go obsługiwał i brat powiedział, ze było super szybko i wszystkiego się dowiedział. Mam nadzieję, że to nie znaczy, że to są wyjątki, tylko że z czasem będzie coraz lepiej ;p
  • Odpowiedz
najgorszy to jest US, zawsze!


@noekid: Powiem Ci subiektywnie, że z US nigdy problemów nie miałem. A przez 2 lata działalności zdarzyło mi się parę rzeczy:
1. Błędy w deklaracji VAT - pan w okienku zwrócił mi uwagę, że coś jest źle podliczone i pomógł poprawić na miejscu, żebym nie musiał wracać z tym.
2. Niedopłata VAT - zadzwonili do mnie z informacją, że zrobiłem czeski błąd w kwocie przelewu i poprosili, żebym przelał różnicę i oddzwonił, gdy przelew pójdzie.
3. Zbyt późno złożona deklaracja VAT - UE - poinformowali mnie o możliwości napisania tzw.
  • Odpowiedz
@ufo99: ja jak byłem zanieść ten papier, co vatowcy zanoszą przy rejestracji - to już miałem wrażenie, że mnie tam nienawidzą. byłem tam jeszcze dwa razy i zawsze tak było (choć gościu w okienku inny).

w zusie spodziewałem się, że będzie podobnie, ale o dziwo wszyscy mili, tylko kolejki długie (a samego zusu płacić nie lubię)
  • Odpowiedz