Wpis z mikrobloga

@ATkonvi: Jako jedyne duże miasto w Polsce nie miało prawdziwego stadionu. Stadion jest bardzo tani. Na Stadionie oprócz Widzewa (teraz jest w złej sytuacji, ale za 10 lat może być kompletnie inaczej, Widzew to za duża marka aby upadła, zawszę będzie reaktywowany), grać będą Budowlani, czołowy polski zespół rugby, mają na stadionie odbywać się koncerty, ma być do tego specjalnie dostosowany (akurat coś nie chce mi się wierzyć w te koncerty
@Radus: nie miało stadionu piłkarskiego bo nie ma klubu żeby na nim grał proste. Bardzo bym chciał, żeby too był by też obiekt dla budowlanych (albo jeszcze lepiej tylko dla nich) a koncerty to na arenie się odbywają i nie sądzę, że przeniosą je na widzew
@ATkonvi: Stadionu nie buduje się na 5 lat a na dziesięciolecia. To, że zespół teraz nie ma wyników nie znaczy, że za kilka lat się nie przyda - Lech Poznań 14 lat temu był w II lidze, Śląsk 10 lat tem w III lidze, Lechia 14 lat temu w A klasie.

Co do koncertów - koncerty plenerowe, a na hali to różne imprez, ale i tak nie wydaje mi się ze
@ATkonvi: Nie wiem czy dobrze przeczytałeś ale raczej do końca mnie można się z nim zgodzić, lepiej uwalić misia już teraz zanim wydano większość kasy. Kilkanaście mln już poszło, kilkanaście na odszkodowania to nie 180 mln i kilkanaście co rok na utrzymanie.

Łódź potrzebuje jednego porządnego stadionu miejskiego na którym mogą grać wszyscy zainteresowani a na razie mamy coś z jedną trybuną i plany na coś na czym nie nie kto
@Gibbon: A dlaczemu niby nie jestem? Bo nie uważam żeby jakaś drużyna miała prawo się obrażać że nie ma osobnego stadionu na którym rozegra kilkanaście spotkań? I to o ile przetrwa!

Budowa dwóch stadionów to najgłupsza decyzja obecnej pani prezydent, zamiast jednego miejskiego w świetnym miejscu, z dobrą infrastrukturą drogową, koło dworca i nawet od lotniska niedaleko funduje się drugi który będzie służył jednej firmie kilka razy w roku bo kibuce
@Przygoda: Słabiutkie te przykłady znawco.

Monachium, kluby o nieporównywalnie odmiennym potencjale kibicowskim, grają w innych ligach dodatkowo dla Bayernu stadion jest za mały a dla TSV za duży (koszty wynajmu) co zabija mniejszy klub
Mediolan - kluby przebierają nogami, żeby grać na własnym a nie wspólnym stadionie, występują fluktuacje we frekwencji i dochodach przez wspólny stadion
Rzym - Roma buduje nowy stadion i wynosi się ze wspólnego, będą grać oddzielnie

Liverpool
@Gibbon: Nie jestem znawcą ale coś wiem, Ty za to bronisz się ale slabo Ci idzie!

Monachium - uważasz że dwa stadiony czyli większe koszty pomogą klubowi dla którego rzekomo jest za drogo? Alianz Arena o pojemności 71 tyś jest za mała ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mediolan - tak bardzo chcą grac osobno a od zawsze grają razem? Tak bogate kluby nie budują własnych stadionów ale widzew
Oczywiście, że by pomogło bo zmniejszyłoby koszty nie wiem skąd pomysł, że te koszty by wzrosły.Tak, Allianz Arena jest za mała.
Od zawsze czy od wczoraj, klubom i kibicom się to nie podoba i przy pierwszej okazji to zmienią.
Uda się, uda - mają inwestorów.

Dyskusji nie będę już kontynuował bo widzę, że nie masz na ten temat większego pojęcia, zajmij się innymi łódzkimi sprawami bo lepiej Ci to wychodzi. Na Unii
@Przygoda: Synek, Widzew pisze się z wielkiej litery. I weź już nie świruj z tymi swoimi słabymi argumentami. Na al. Unii budują jedną trybunę w cenie prawie całego stadionu Widzewa i jakoś przeciwko temu nie protestujesz. Stadion na Widzewie powstanie i jeszcze będziesz na niego patrzeć z podziwem ;).
@mordzia: Prawdopodobnie pajacyku mógłbyś być moim synem więc sobie daruj takie dziadowskie teksty! Na Al Unii powstaje centrum sportowe dla wielu dyscyplin w tym kilka kortów tenisowych, boiska treningowe itd.
Świetne miejsce w przeciwieństwie do drugiego który ma służyć jednej drużynie o ile przetrwa, mam nadzieję że pani prezydent się opamięta i jednak toto nie powstanie!
@moczy_morda: Czytałem to, szkoda że nie podałeś linku do równie obiektywnych artykulików z widzew.net
@Przygoda: Bo jesteś kompleksiarzem na punkcie Widzewa. Nie przechodzi Ci przez głowę nawet napisanie nazwy klubu czy też dzielnicy z wielkiej litery, nie odnoszę się do pozostałych Twoich "argumentów", bo są nie warte funta kłaków. !!11!!1111111!
Żegnaj mandrylu. (: