Wpis z mikrobloga

#elektryka #elektronika #pompa #inzyniera #trustmeimanengineer #programowanie

Witam potrzebuje porady fachurów.
Potrzebuje system który automatycznie będzie podlewał mi kwiaty na moją nieobecność. Z autopsji wiem, że te naturalne rozwiązania się nie sprawdzają.. I chce uderzyć w elektronike. Jedyna opcja to pompa wody.. Na allegro można znaleźć takie do spuszczania paliwa z aut.. I jest np taka na 24V o wydajności 30L na minutę...I teraz tak.. aby to działało automatycznie, potrzebuje elektroniczny programator gdzie minimalna ilość czasu to 1minuta.. Nie chcę 30L w tym czasie zalać tylko wystarczy 0.5L, i np co 3 dni. Jak mam teraz z tych 30 zrobić 0.5.. ?
Planowałbym to podłączyć pod zasilacz 7.5V co teoretycznie powinno zmniejszyć wydajność o 68.75%, co dało by wynik 9.38L, to ciągle za dużo.. I teraz nie orientuje się bo chyba jest gdzieś jakaś granica gdzie napięcie będzie zbyt niskie aby w ogóle pociągnąć wodę.. ? Czy przy napięciu mniejszym o 68.75% dalej będzie na tyle silne aby pociągnąć wodę.. ?
I teraz jak to jeszcze zmniejszyć.. Planuje po prostu zrobić wyjście z korka po napoju i dać tam 4 wężyki, gdzie dwa będą szły do doniczek, a dwa będą wracały do zbiornika. To teoretycznie powinno zmniejszyć wydajność do 4.69L na minutę. To ciągle za dużo.. bo chce uzyskać 0.5L na dwie doniczki... Ktoś ma jakiś pomysł.. może są jakieś słabsze pompki..
  • 10
@r5678: @eragonn14: Nie wiem co to za kwiaty, że nie chcesz nikogo poprosić o podlewanie. Nie prościej wyciąć z butelki np. 0,7 zbiorniczek, w którym pływają 2 boje. Gdy dolna boja opadnie uruchamiany jest silnik pompy i zamykany zawór podlewający. Gdy górny zawór się podniesie pompa jest wyłączana.
@r5678: nie lepiej uzyc arduino+mini pompka wody do arduino 50zl + zbiornik z woda np butelka + RTC i robisz program sterujacy ktory wlaczy na kilka minut pompke zasili kwiatka woda i wylaczy sie. Rozwiazanie tanie max 70zl :)