Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie.
Zaczęłam ogarniać, że w ciągu ostatnich miesięcy drastycznie pogorszył mi się angielski.
Teraz ludzie na zagranicznych czatach ludzie bezczelnie śmieją się z moich japońskich naleciałości, chyba już po prostu przegrałam życie. ()
Nie chcę z tak błahego powodu znowu zamknąć się w piwnicy i tym samym znowu wszystko spieprzyć, dlatego proszę o jakieś rady, cokolwiek, bo zaczynam wariować.

#randomanimeshit、 #vocaloid、 #hatsunemiku、 #zzyciahikikomori.
Pobierz T.....e - Mireczki, pomóżcie. 
Zaczęłam ogarniać, że w ciągu ostatnich miesięcy dras...
źródło: comment_3FtdrxkzxXXyGdQcP0yBbBKkMBwF5rJ8.jpg
  • 12
@The_Art_of_Suicide:

Zaczęłam ogarniać, że w ciągu ostatnich miesięcy drastycznie pogorszył mi się angielski.

Nie martw się, mam tak samo. Dzisiaj kilka minut rozkminiałem jak poprawnie politycznie przeczytać "their", czy jakieś "dear", czy jakieś "deir", czy jakieś "der", po prostu brakuje mi jakiegoś partnera do konwersacji po angielsku, bo tak to koło 70% mojego czasu w internecie czytam angielskie strony i wszystko ogarniam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@stiegnick: @joookub: Tzn. to nie tak, że mówię jak rodowici Japończycy czy coś, ale mam problem z powiedzeniem np. vanilla albo refrigerator. To tak, że zamieniam L na R albo na odwrót no i jeszcze zamieniam V na B czasami. To mocno irytujące, ale wiadomo, że lata nauki japońskiego robią swoje. Jak rozmawiam z kimś z UK albo z USA to wstyd się odezwać, bo od razu słychać, że uczę
ale mam problem z powiedzeniem np. vanilla albo refrigerator.


@The_Art_of_Suicide: Banira? #toradoracontent :P

Jak rozmawiam z kimś z UK albo z USA to wstyd się odezwać, bo od razu słychać, że uczę się japońskiego (chyba) i są lekko przerażeni kiedy słyszą mnie po raz pierwszy.


Fatalne podejście! Powinnaś właśnie rozmawiać z takimi ludźmi jeszcze więcej i nauczyć się oddzielać języki. Czasami mam tak, że po 10-20 minutach mówienia po angielsku, język
@The_Art_of_Suicide
Myślałem, że chodzi ci o wstawianie gówna typu 'kawaii' 'gomenasai' w internetowych rozmowach żeby być taka weeaboo, taka losowa i wogóle uguu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tym problemem ci nie pomogę, bo nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem i wydaje mi się to takie... naciągane. Zwłaszcza, że japoński jest IMO łatwy dla polaka w wymowie, więc nie powinno ci to sprawiać problemów. Może zamiast zmiękczać głoski pozostań