Wpis z mikrobloga

Witajcie ;)
Chciałbym w najbliższej przyszłości pouczyć, aby zrealizować w końcu jakiś wiekszy projekt. Chciałbym napisać pewną aplikację webą na springu + hibernate. Problem taki, że o ile jave i hibernate coś tam umiem to ze springiem i webowymi rzeczami nie miałem jeszcze do czynienia. Dlatego pytanie mam czy macie może jakiś fajny tutorial (moze być EN) o tym jak za pomocą springa napisać aplikacje web? Bo jak sam szukam to albo same podstawy springa albo nic sensownego (,)

#java #spring
  • 11
Bo jak sam szukam to albo same podstawy springa albo nic sensownego (,)


@krasnoludkolo: To będzie ciężko, imho musisz ogarnąć Spring MVC i JSP/JSF/JS/HTML, słowem cokolwiek do frontendu, i takiego tutoriala pewno nie znajdziesz. Spróbuj oddzielnie zrobić tutorial do Spring MVC i do frontendu.
a jakies javowe zabawki jak Play albo Vaadin?


@krasnoludkolo: Nie korzystałem to się nie wypowiem. Generalnie front-end nie jest moją mocną stronę. Jak już muszę to JavaScript, JSP i Bootstrap. Moje podejście jest takie, że jak to osobisty projekt to przetestuj różne rozwiązania żeby zobaczyć co Ci podpasuje.
@krasnoludkolo: Znaczy z tegoco mi wiadomo to play to jest w ogóle framework backendowy tak samo jak spring, więc raczej bez sensu stosować obydwa rozwiązania.
Powiem szczerze, bez googlowania ostrego przy pisaniu apki się nie obejdzie. Oczywiście podstawy możesz poznać np. http://www.tutorialspoint.com/spring/ , jedyny problem jest taki, że niemalże we wszystkich tutorialach występuje konfiguracja springa na bazie xmla, a nie adnotacji (co jest bardziej "na czasie"). Z książek mogę polecić Spring
@krasnoludkolo: Odpowiedzieć sobie na zajebiście ważne pytanie. Co chcesz robić a potem zacząć to robić. ;) Java to tak wszechstronny język, że dwóch programistów Javy może robić kompletnie różne rzeczy i jeden nie zastąpiłby drugiego. Ale skoro pytasz o webdev to Spring, Hibernate, Maven i Git to podstawa im więcej się w nich nauczysz tym więcej kasy na start krzykniesz.
Ja nic nie umiałem jak szedłem do pracy i też żyję.
@krasnoludkolo
Jeśli jeszcze liceum i raczej nie masz zamiaru kontynuwać pisania w springu+hibernate przez kolejne lata, tylko "spróbować" jak to wygląda, to raczej daj sobie spokój z nauką tych technologii. Technologie się zmieniają, to że dziś w jakiś sposób piszemy w nich, nie znaczy że za kilka lat dalej tak samo będziemy to robić (vide konfiguracja w XML vs anotacje), a być może coś jeszcze innego będziemy w przyszłości używać.
Znacznie bardziej