Wpis z mikrobloga

@SirBlake: Jeżeli nie uważasz, że oddawanie czci takim ludziom poprzez kupienie koszulki, zupełnie jakby chodziło o jakiś zespolik, jest trochę dziwne, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją kupić.
@fir3fly: kompensacyjna funkcja mitów, "Jej celem jest dostarczanie wartości, motywów, wzorców, które w danym czasie historycznym brakuje. Mit ma kompensować te braki. Działanie tej funkcji najlepiej widać na przykładzie mitów retrospektywnych, które kompensują braki w teraźniejszości odwołując się do lepszej przeszłości.". Dlatego są pewnym wzorem postaw i anty systemowości dla "prawszej prawicy". Ja natomiast uważam, że należy im pamięć za to robili i za to, że ich historia była całkowicie przeinaczona
@fir3fly: Nigdy nie twierdziłem, że wśród wyklętych nie było osób bez skazy bo to byłaby nieprawda. Nie może to jednak przekreślić całego ich dorobku. Zresztą ŻW to nie tylko NSZ.

Z tego co widzę ten filmik był robiony w Poznaniu, mogę się domyślać, że stoją za tym chłopcy z Rozbratu. Ci sami, którzy wieszali na mieście plakaty z instrukcją tworzenia koktajli mołotowa :P