Wpis z mikrobloga

Co się właśnie #!$%@?ło to ja nie wiem. Wykopałem Jarosława Kaczyńskiego w TV Trwam na głównej. Ja, który w 2007 roku wraz z pospolitym ruszeniem odsuwał PiS od władzy. Ja, który kiedy tylko mógł to głosował na Korwina. Ja, który w 2010, w II turze, wybierał mniejsze zło czyli Komorowskiego.

Dlaczego wykopałem? Bo Kaczyński mówił sensownie w programie. Bo już nie rusza mnie straszenie PiSem. Bo tak mi ta banda krętaczy obrzydziła spojrzenie na władzę, że nie mogę już patrzeć na te zakazane mordy, które plują nam w twarz z uśmiechem na ustach.

Przyznaję, że nie jestem zwolennikiem PiSu. Duda to nie jest mój kandydat, ale zagłosuję właśnie na niego. I choć zrobię to przeciwko własnym poglądom to jednocześnie, z niekrytą satysfakcją, zrobię to przed wszystkim przeciwko Komorowskiemu i PO.

#wybory #oswiadczenie #polityka
  • 38
  • Odpowiedz
@szymy: Mam to samo Mirku, chociaż nie skalałem sumienia politycznego głosowaniem na PO ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na PiS z resztą też, tylko w samorządowych na burmistrza, bo dobrze rządzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Dobrze, że nie jestem sam i wydaje mi się, że takich jak my jest tutaj wielu. Kiedyś zabieraliśmy babci dowód - dzisiaj pomagamy go szukać. ;)
  • Odpowiedz
@szymy: No ok, nie rusza Cię straszenie PiSem, bo za PO jest #!$%@?. Fakt, jest. Ale co dalej? Zagłosujesz na PiS bo chcesz zmian, jestem pewien że zmiany nadejdą wraz z przejęciem przez nich władzy. Ale jakie to zmiany? Chcesz żeby premier (a jak PiS dojdzie do władzy to Kaczka będzie premierem) obwieszczał swoje decyzje w TV Trwam? Chcesz żeby socjal w Polsce rósł, dajmy każdemu 500zł za dziecko, może
  • Odpowiedz
@radosss: Powielasz dokładnie to, co mówią "niezależne" media. Jak pisałem, nie rusza mnie już straszenie PiSem, co właśnie starasz się uskuteczniać. Wybór Dudy na prezydenta to nie jest wybór PiSu choć panuje ogólnie zero-jedynkowe myślenie. Przy czym ocenia się rządy PiSu na podstawie 2 lat, gdzie PO rządzi już od 8 więc mieli lepszą okazję się wykazać i pokazać. I co? Niezliczona ilość afer, gdzie wszystko jest zamiatane pod dywan.
  • Odpowiedz
@szymy: Nigdzie nie napisałem na kogo masz głosować, a już w szczególności że na Komora. Komor i PO mając możliwość wprowadzenia realnym zmian, przez 5 lat nie zrobili NIC i za to serdeczny #!$%@? im w dziąsło. Ale wracając do PiSu. Nie oceniam ich przez pryzmat 2 lat kiedy rządzili (chociaż koalicja z Samoobroną i LPR nie wymaga myślę komentarza). Ja oceniam tę partię przez pryzmat ludzi którzy są w
  • Odpowiedz
@radosss: Zrozumiałem Twój przekaz i częściowo się z nim zgadzam. Ale... Głosując na Dudę nie boję się Kaczyńskiego i Macierewicza, bo to nie oni ubiegają się o urząd prezydenta. W wyborach parlamentarnych na pewno nie zagłosuję na PiS, bo to nie moja bajka, ale teraz zagłosuję za zmianą. Co jest do stracenia? Nic. Do zyskania? Być może też nic, ale jest przynajmniej cień szansy. W domu na pewno nie zostanę,
  • Odpowiedz
@szymy:

Głosując na Dudę nie boję się Kaczyńskiego i Macierewicza, bo to nie oni ubiegają się o urząd prezydenta


Tak, nie oni, natomiast popierają Dudę i udzielają mu wsparcia, a to nigdy nie jest darmowe. Umówmy się, to jest polityka, nie ma tu miejsca na altruizm. I chociaż nie boisz się ich, bój się czego zażądają od Dudy w zamian za to że ich poparcie zapewniło mu wygraną.
  • Odpowiedz
@radosss: Ale co takiego mogą zażądać? Chyba nie sugerujesz tych bzdur z obowiązkową modlitwą w szkołach czy państwa policyjnego i innych bredni wpajanych przez zwolenników PO? Czy rządy PiS dotknęły Ciebie lub Twoją rodzinę? Czy pukali do Ciebie o 6 rano, jak to się straszy obywateli? Podejrzewam, że nie. O 6 rano pukali do ludzi zamieszanych w różne afery i tego prawdopodobnie obecna władza się boi.
  • Odpowiedz
@szymy: Nie sugeruję. Sugeruję, że priorytetem władzy zacznie być rozwiązanie kwestii smoleńskiej (szukanie winnych zaniedbań + spekulacje nt. zamachu), jakieś śmieszne kwestie moralne (in vitro, klauzule sumienia dla farmaceutów (serio???) czy religia w szkole) i tłumaczenie wszelkich przyszłych niepowodzeń spuścizną po PO. Chyba nie sądzisz że w sprawach naprawdę ważnych (podatki, służba zdrowia, ZUS itp. itd.) cokolwiek się zmieni? Poglądy PO i PiS są w tej sprawie zgodne. Doić, doić
  • Odpowiedz
@radosss: Czy będzie lepiej? Raczej nie, bo prezydent ma i tak ograniczoną władzę. Nad kwestią Smoleńska też się zastanawiałem i na pewno do wyborów parlamentarnych niczego "nie odpalą". Po wyborach może być różnie, ale tutaj mam nadzieję, że jednak nastroje antysystemowe wezmą górę i partie Kukiza i Korwina wejdą do sejmu z dobrym wynikiem. Masz rację, że PO i PiS to jedna klika, którą różni jedynie światopogląd. PO tłumaczyło się
  • Odpowiedz
@szymy: Partia Korwina i dobry wynik jeszcze razem w zdaniu nie wystąpiły ( ͡° ͜ʖ ͡°) i się nie zapowiada. W Kukizie nadzieja, nawet jeżeli część wyborców głosuje na niego tylko dlatego bo wierzą że jest uczciwy. Fajnie że widzisz że PO i PiS to jeden #!$%@?, tym bardziej nie rozumiem Twojego postu, bo odniosłem wrażenie jakbyś był zadowolony z tego, że taką decyzję podjąłeś. A
  • Odpowiedz
@radosss: Szczerze mówiąc to chciałbym mieć zupełnie inny wybór, ale tak jak pisałem, z satysfakcją zagłosuję przeciwko władzy. Zrobię to, bo ich pewność siebie przekroczyła wszelkie granice. Zauważ, że jeszcze w kwietniu mówiło się o wygranej prezydenta w I turze. O tym, że inni niepotrzebnie kandydują, a później jeszcze o tym, że jak ktoś wie, że nie wygra to nie powinien startować, bo zabiera tylko głosy i naraża państwo na
  • Odpowiedz
@Butterface: I tak nikt tego nie przeczyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz być przeczytany napisz na mirko KONDOMINIUM albo MARIAN=#!$%@? albo # bojówkakingidudy i oglądaj festiwal #!$%@? lemingów wykopowych. BTW w tym tygodniu za kim jesteśmy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz