Wpis z mikrobloga

Macie jakieś doświadczenia ze zmianą pracy, gdy ciągle jeszcze pracujecie w tej "poprzedniej"? Jak to rozwiązać - brać dzień urlopu na rozmowę kwalifikacyjną i ściemniać, że coś nagłego, potem brać urlop na okres próbny? Można w ogóle tak?

Umowa o pracę i pełen etat here. Nie chciałbym tak od razu jebnąć wypowiedzenia i potem się nie dostać gdzie chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #zmianapracy #zmianapracbazy #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@mambalaga: Ja brałem urlop na rozmowy, ewentualnie wcześniejsze wyjście jak się udało rozmowę ustawić na późniejszą godzinę. Wypowiedzenie jak już miałem nową robotę dogadaną, okres próbny to najczęściej trzy miesiące, skąd tyle urlopu weźmiesz?:)
  • Odpowiedz
@mambalaga: z tym nowym gościem możesz podpisać umowę o pracę wcześniej i określić w niej dzień rozpoczęcia pracy (no chyba że się mylę, to poprawcie - bo może tu jakieś zamieszanie ze składkami się zrobi?). Możecie podpisać też umowę przedwstępną.
Weź pod uwagę jaki masz okres wypowiedzenia, ile urlopu i czy da się rozwiązać robotę za porozumieniem stron, no i jakie masz zrobić badania do medycyny pracy na nowe stanowisko.
  • Odpowiedz
@mambalaga: Mnie zastanawia jak to zrobić jak wiele osób okres wypowiedzenia ma 3 miesiące, a często pracodawca chce pracownika na od zaraz lub w ciągu miesiąca...
  • Odpowiedz
@SiDi: Szefowa przy zwolnieniu jednego pracownika z podobną umową do mojej po prostu zapłaciła mu za cały miesiąc z góry i kazała nie przychodzić. Także wygląda na to, że z wypowiedzeniem i szybkim podjęciem nowej pracy mógłbym nie mieć dużego problemu...
  • Odpowiedz
@feniks_pn: Może i masz rację, jestem w dobrej pozycji do takich negocjacji, bo mam stałą robotę. Mógłbym właśnie tak postawić sprawę - "albo mnie bierzecie, albo zostaję u siebie" - i teoretycznie to działa tylko na plus. Kurczę, do przemyślenia
  • Odpowiedz