Wpis z mikrobloga

Szwajcarscy rolnicy będą zatrudniać uchodźców

Rolnicy chcą dać pracę azylantom oraz uchodźcom i tym samym rozwiązać problem z zapotrzebowaniem na pracowników. Zrzeszenie Rolników oraz Państwo już wystartowały z pilotażowym projektem.

[...]

Za pierwszy miesiąc pracy uchodźcy i azylanci otrzymają wynagrodzenie w wysokości 2.300 franków brutto. Od drugiego miesiąca pracy rolnicy wypłacają wynagrodzenie zgodne z płacą minimalną regulowaną przez umowy o pracę. W większości kantonów jest to 3.200 franków miesięczni brutto.

Do poczytania:

Szwajcarscy rolnicy będą zatrudniać uchodźców

#szwajcaria #europa #newsy
jobprofi - Szwajcarscy rolnicy będą zatrudniać uchodźców

Rolnicy chcą dać pracę az...

źródło: comment_mlSa32QEL4YmA4zGN7Lfegq3Deyfef6w.jpg

Pobierz
  • 16
@jobprofi: Lekkie sprostowanie.
Placa minimalna w rolnictwie jest taka sama w całej Szwajcarii  3320 chf, a że azylanci będą tam zakwaterowania, to pracodawca ma prawo zabrać max 645 chf na jedzenie i 345 chf na zakwaterowanie. Czyli zostaje ci ok 2200 chf brutto, czyli jakieś 1700-1800 netto
@jobprofi: @FireDash: ja mieszkam w Szwajcarii, za mieszkanie płacimy 1110 franków, ale mieszkanie jest na małej wsi, a nie w mieście i bardzo małe, na jedzenie idzie około 400 - 500 miesięcznie, na ubezpieczenie od osoby 120, ubezpieczenie auta raz w roku 1200 franków... 2300 franków brutto to baaardzo mało, 3200 trochę lepiej ale wciąż mało.
@natussy: W waszym kantonie jest takie tanie ubezpieczenie zdrowotne, czy macie jakaś dopłatę?
Ja w Genewie mam najtańsze z możliwych (franchise 2500chf) i place 245 chf miesiecznie
@natussy: Wiem, ze ceny są zróżnicowane, ale ja mam najtańsze z istniejących w moim kantonie. I tez wiem, ze miedzy kantonami ceny się różnią, ale nie zdawałem sobie sprawy,ze aż tak.