Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że nie zostanę zrugany za tagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się nad wyborem studiów - kierunek jaki mnie interesuje to informatyka, jednak nie wiem, która uczelnia byłaby lepszym wyborem. Waham się nad #pw i #uw - zakładając, że chciałbym w przyszłości pracować jako wypokowy programista(póki co jest to teoretyczne założenie, ale uprzedzam pytanie o dalsze plany) to czy jest różnica w zapatrywaniu się pracodawców na potencjalnego świeżego pracownika - między inż. z pw a licencjatem z uw?
Oczywiście wiem, że najważniejsze są praktyczne skillsy, ale pomijając je - jest różnica?
Dodatkowo - gdzie można się nauczyć więcej? Wiem, że wiele zależy od studenta, ale gdzie są lepsze warunki rozwoju?
Czy jest tak, że jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#studia #informatyka
  • 8
@g500s: Na PW informatykę masz na trzech wydziałach - na elektrycznym, elektronicznym i matematycznym. Fakt studiowania na danym wydziale mocno rzutuje na to, czego się uczysz - na elektronicznym masz sporo podstaw elektroniki więc ogarniasz jak to działa od strony fizycznej, na matematycznym jesteś zawalony matematyką więc możesz sobie to od strony algorytmów oglądać. Na elektrycznym nie wiem, pewnie masz coś z elektrotechniki. Ogólnie jednak informatyka na UW jest uznawana za
@g500s: Studiowałem informatykę na EiTI PW i zrezygnowałem w połowie drugiego semestru, poszedłem na Elektryczny i zrobiłem to samo. Zaznaczam: zdałem, co trzeba, także mnie nie wyrzucili; po prostu stwierdziłem, że to nie dla mnie. Postaram Ci się trochę przybliżyć możliwości, które masz do wyboru:

1. Informatyka na EiTI PW
Wydział cieszący się bardzo dobrą reputacją wśród pracodawców i fatalną wśród większości studentów. Konrektny zapieprz, dużo fizyki i elektroniki. Sporo beznajdziejnych
@v0rd: @g500s: MiNI nie organizuje WDI, blagam, nie rozpowiadaj takich glupot. Duzo konferencji czy targow pracy odbywa sie na MiNI, bo to "nowoczesny wydzial, ladne zdjecie beda". Ale jedyne co wydzial ma z tym wspolnego to udostepnianie sal za hajs. Organizacje studenckie rowniez bardzo polecam. I to niekoniecznie na PW - ja np sie zakrecilem na SGHu i sobie chwale ;) Jesli chodzi o opinie o EiTI, MiNI, MIM UW