Wpis z mikrobloga

Chcę przerobić swojego Opla Combo na samochód wakacyjny. Kilka lat temu zrobiłem stelaż łóżka ze stalowych kątówek z deskami po środku i na to dmuchany materac. Zawieszane w powietrzu na linach , żeby mieć pod spodem przestrzeń bagażową.

Teraz myślę żeby zrobić drewniany stelaż z zawiasami po środku, który składałby się na pół, dając tym samym stolik, albo miejsce do wstawienia roweru.

Co o tym sądzicie? :-)
Budżetowa wersja zestawu ze zdjęcia - marzenie
#diy #majsterkowanie #budowa
bagi1 - Chcę przerobić swojego Opla Combo na samochód wakacyjny. Kilka lat temu zrobi...

źródło: comment_YttAlOzgG4DxhPze2cOaKqMGdK5dxqxq.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@adam-kaszeba:
Nie jest aż tak źle. Za dnia 30 stopni, blacha nagrzana do czerwoności. W nocy 5 stopni.
Nad ranem warstwa szronu tuż nad głową. Włączyłem ogrzewanie, a tu jak się wszystko skroplilo, to miałem tropikalny las :-D
  • Odpowiedz
@bagi1: na alledrogo można kupić specjalną matę izolacyjną, pianka poliuretanowa w otulinie aluminium, działa jak 10 cm styropianu a ma tylko 0,5 cm grubości i jest elastyczna. Można to normalnie przykleić wewnątrz do blachy i i działa super. W lecie chłodek a w zimie trzyma ciepło. No i likwiduje punkty rosy, nic nie kapie na głowę i nie gnije w aucie.
  • Odpowiedz
@bagi1: super wygląda ta zabudowa vana, sam chce mojego sharana przebudować na wakacje, tylko muszę to dobrze przemyśleć, by było praktycznie i wygodnie, chętnie zrobiłbym właśnie tak jak jest w projekcie na zdjęciu ale tu gdzie materac pełni funkcje ściany grodziowej w moim przypadku przednie fotele są obracane do tyłu, myśle że mógłbym to fajnie wkomponować ale czuje że ucierpiało by to na praktyczności, sam nie wiem, mam nadzieje że jakoś
  • Odpowiedz
@bagi1: jakiś czas temu zaciekawił mnie temat ale ceny kosmos, parę tyś za namiot. Były wersje SGA które miały fabrycznie unoszony dach i był w środku namiot, wersja bodajże westfalia. Ja miałem na myśli bardziej taki przedsionek link
  • Odpowiedz