Wpis z mikrobloga

#mbank #pytanie

Od ponad roku mam nieaktywowaną kartę debetową do eKonta. W tym tygodniu pierwszy raz naliczono mi opłatę za nią. Przez kilkanaście miesięcy jak leżała w szufladzie nie zdarzyło się to. mBank coś zmienił w regulaminie? Przejrzałem pobieżnie ostatnie wiadomości dot. zmian i nie widzę takiej informacji. Wyjaśni ktoś?
Do tego konta mam też eKartę, ale za nią nie ma opłat miesięcznych - jest roczna która została mi potrącona miesiąc temu, więc to nie to.
  • 5
@66av22c: z ciekawości wszedłem na stare konto w mbanku i też się trochę uzbierało - w jaki sposób można zamknąć konto? Można przez internet, czy trzeba telefonicznie / w placówce / listem?
@StayAlive: Od niedawna można przez serwis transakcyjny. Gdzieś tam w pasażu masz wniosek o zamknięcie konta. Do godziny zadzwoni do ciebie nagabywacz z utrzymaniówki, zapyta o powód rezygnacji. Możesz powiedzieć, że lecą w #!$%@? z opłatami to zaoferuję darmową kartę, jak olejesz jego propozycje to wniosek trafi do realizacji i po miesiącu konta nie masz. Warunkiem jest oczywiście uregulowanie zadłużenia.
@66av22c: Heh, rzeczywiście. Przejrzałem dokładniej historię od momentu wydania karty i prawie zawsze udawało się wykręcić ten limit. Ale kilka razy nie dobiłem do 200zł a opłata się nie pojawiła. Musiało mnie to zmylić. W ubiegłym miesiącu nie miałem żadnych transakcji eKartą i stąd widocznie ta opłata.