Wpis z mikrobloga

  • 206
W końcu po miesiącu czekania na części, skończyłem.
100 watowa latarka, nie wiem po co mi to i nie wiem jeszcze czym to dyskretnie zasilić ale za to jak świeci !!!11
Dioda pobiera 3 ampery to i ładnie się grzeje.
Koszt całości to ok. 30 - 40 zł.
Dioda - 13 zł
Przetwornica DC 12v - DC 32v - ok 15 zł
Przewody, przyciski, przekaźnik, radiator i wiatrak. - ok 20 zł
Wszystko na aliexpress i w starym pc można znaleźć.
#aliexpress #elektronika #chwalesie #latarka
mleko15 - W końcu po miesiącu czekania na części, skończyłem. 
100 watowa latarka, ni...

źródło: comment_WeRii50PI4Zw9e2zKoRvCiAUNrRJeYVO.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
@mleko15: Jak już pisali wyżej - odwrotnie diodę na cewce przekaźnika musisz dać.
Do tego większy rezystor na diodzie sygnalizacyjnej - dziwne, że jeszcze z dymem nie poszła przy 100R. Daj koło 1kR-2.2kR.
Nie czytałem noty zastosowanej diody ale ten bezpiecznik wydaje się za mały. Przy dłuższej pracy, jeśli jak całość się nagrzeje może się przepalić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Felonious_Gru: Mame opytk to szkieł pod dostatkiem :D

@hrumque: Nie widzę co wstawiles ale możliwe że masz rację na szybko to rysowałem

@andzej74: Racja to do poprawki I mocowanie na śruby bo ten ciepły klej nie pewny (dioda z czasem czerwieni się).

@msichal: Z tego co słyszałem diody powinno sie zasilać prądem pulsacyjnym wtedy się tak mocno nie grzeją. Co do pytania to tego
  • Odpowiedz
@mleko15: Jeśli masz tam tylko źródło napięciowe to uważaj na tę diodę. Jak Ci się nagrzeje, to będzie chciała ciągnąć więcej i masz dodatnie sprężenie zwrotne dążące ku zjaraniu. No chyba, że Twoje źródło ma jakieś ograniczenie odgórne przy którym się np. wyłączy.
  • Odpowiedz