Wpis z mikrobloga

@Grizwold: Samick Polaris ? Łucznictwo zawsze spoko. Ja strzelam z Longbowa, w sobotę dwie strzały straciłem :( Jedną aluminiową przestrzeliłem prawie na wylot a w drewnianej odłupał mi się kawałek zaraz za grotem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ajakmyslisz: Dokładnie :) Naciąg 28-30. Mi na szczęscie rzadko zdarza się strzelic strzałą w strzałę i wtedy najwyżej odłupie mi się nasadka strzały. Proste do naprawy :) Jak Ci się udało przestrzelić strzałę?!
@Grizwold: U mnie naciąg jakieś 17-18 kg, robiony specjalnie dla mnie, na grzbiecie przez cały łuk ścięgna wołowe, pełen wypas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam trochę za twardą tarczę (samoróbka z kartonu i szmat opakowana w lniany worek) i czasami strzała się odbije, leżała pod tarczą i druga strzałą trafiłem w tą leżącą.
@ajakmyslisz: Ahhh czyli strzelasz bardziej tradycyjnie ;) No ja jak widzisz - czysto sportowo/rekreacyjnie, z łuku kupionego, strzał kupionych, aluminiowych :D
To srogi naciąg masz. U mnie po przeliczeniu to jakieś 13kg a i tak trener mi mówił, że to jest dosyć sporo jak na początek :P
Wczesniej strzelalem na politechnicznym włefie
@Grizwold: Dokładnie, poszedłem bardziej tradycyjnie-historycznie. Chociaż z początku chciałem kupować właśnie polarisa. Też strzelać rekreacyjnie w lesie ze znajomym. O zawodach nie myślę bo level jeszcze nie ten. W sumie łuk długi pracuje trochę inaczej bo ugina się cały a nie tylko ramiona, dzięki temu napina się trochę płynniej. I nie mam półki pod strzałę, No, jak ostatnio miałem z 2-3 miesiące przerwy w strzelaniu to po sobocie do dzisiaj mnie