Wpis z mikrobloga

Bo polskiemu centrum i lewicy jest potrzebna kolejna partia z dziesiątkami generałów, a bez żadnych żołnierzy :| Bez struktur to oni co najwyżej będą mogli prowadzić klub dyskusyjny raz na miesiąć. Do tego nie wiem jak oni chcą do siebie przekonać Hartmanem, przecież wyciągnie mu się te cytaty o kazirodztwie i żaden wyborca nie będzie brał ich na poważnie.
#neuropa #lewica #polityka #kawiorowalewica
  • 16
@Kamill: Liderem jest słabym - fakt, ale słyszałem, że na koniec maja mają szykować "nowe otwarcie". Trudno jeszcze powiedzieć, czy to zapowiedź stworzenia jakiejkolwiek alternatywy dla SLD (czyli i wejście większych nazwisk do partii), czy dalej będą się bawić w plankton.
@Kamill: Mają też zapraszać do współpracy małe lewicowe stowarzyszenia i partie, jak Zieloni. Tam jakieś struktury są.
@really_not_ok: Partia Demokratyczna to projekt centrowo liberalny, nie lewicowy, a nowe otwarcie to pewnie przyłączenie się do partii Balcerowicza (o ile powstanie).
@erarez: PD jest z załóżenia socjalliberalne, więc można mówić, że są centrolewicowi. To raczej Zieloni powinni ich zapraszać, bo mimo wszystko mają jakieś struktury i są na scenie politycznej dłużej.
@mq1: ale WiR, czy PD? Bo PD mogłoby nawet w tym projekcie Petru brać udział jeśli to prawda, że Frasyniuk ma być jednym z założycieli.
@mq1: Bardzo możliwe.
@erarez: Wiesz, teoretycznie najbardziej lewicowa partia w obecnym parlamencie - SLD - sprawowała najbardziej liberalne rządy w ciągu ostatnich 15 lat, więc mając na myśli lewica-prawica w tym przypadku chodziło mi bardziej o kwestie światopoglądowe, ale zgadzam się.
@Kamill: Co do zapraszanie Zielonych, to pisałem oczywiście o WiR.
Jestem pewny, że PD będzie częścią Nowoczesna PL. W sumie, choć liberałem gospodarczo nie jestem, to życzę im dobrze, może wezmą trochę poparcia PO i PiS.
@erarez: Ta Nowoczesna PL to dla mnie taka PO 2.0. Pewnie taki sam program, więc światopoglądowo to będzie dalej chadecja. Gospodarczo może będą bardziej liberalni niż PO ze względu na Balcerowicza. Chociaż nie wiem czy Petru niedawno znowu nie gadał czegoś o kosztach pracy w Polsce. Przecież one są jednymi z najniższych w UE.
@Kamill: Ja się z nimi nie zgadzam, ale z drugiej strony oni mogą wziąć połowę poparcia PO, Kukiz weźmie połowę poparcia PIS, i to otwiera dużą szansę, dla lewicy. A poza tym, im więcej ludzie nasłuchają się bzdur o wysokich kosztach pracy w Polsce, tym większe będzie zapotrzebowanie na lewicę.
Ja się z nimi nie zgadzam, ale z drugiej strony oni mogą wziąć połowę poparcia PO, Kukiz weźmie połowę poparcia PIS, i to otwiera dużą szansę, dla lewicy


@erarez: oj, nie wiem, PiS cały czas trzyma swoje 30 parę procent, nawet kiedy uwzględniona jest "partia Kukiza". http://300polityka.pl/news/2015/05/13/ibris-dla-rz-partia-kukiza-18-balcerowicza-11-po-traci-13-pkt/

Jakoś nie wiem czy lewica zdoła się ogarnąć do jesieni. Będzie kilka list/koalicji, a na koniec i tak tylko SLD zdoła się zarejestrować w