Wpis z mikrobloga

Co się stanie jak aktywuje ten sam windows 7 na kolejnym komputerze? Miałem 2 licencję, jedną zużyłem na pewno, a drugą to nie wiem, możliwe że aktywowałem na brata komputerze ale nie jestem pewny. Jeśli tak, a teraz aktywuje na trzecim to co się stanie? Poblokuje się? Wykryje piraty i da 30 dni na zmianę na obydwu sprzętach, czy co jeszcze?

Drugie pytanie, czy jeśli przestałem używać komputera na którym aktywowałem jedną licencję to da się ją jakoś przenieść na drugi komputer?
#komputery #windows #windows7 #microsoft
  • 11
@Goglez: OEMki nie możesz przenosić między maszynami. Przy aktywacji jak się wywali to dzwonisz do MS i mówisz, że zepsuł Ci się komputer i wymieniłeś części (bo Ci burza spaliła) będzie działać. Może - nie daję gwarancji
@mars83 7 lat temu na XP tez próbowałem przenieść OEM o nic z tego nie wyszło - ogólnie założenie OEM to masz licencję na 1 mobo i módl się żeby służyło do konca, nie spotkałem się z możliwością przeniesienia OEM. Rozmawialem z informatykiem w firmie i różne sztuczki sa ale w praktyce nic z tego :/