Wpis z mikrobloga

Tak teraz myślę, ze Korwin powinien obrać taktykę ala kukiz, a nie prowadzić jakieś odjazdowe kampanie. Zamiast gadac o wolnym rynku i Hitlerze, trzeba było od początku kampanii nadawać "Tak dla legalizacji Marihuany", "Dzięki Marihuanie zmienimy ten kraj", "Marihuana lekarstwem na wszystko", "zanim zajmiemy się reformowanie, trzeba zalegalizować Marihuane" i może dzięki temu zdobyłby wynik podobny do Kukiza.

#korwin #kukiz #wyboryprezydenckie2015
  • 10
@maciej-kalinowski: Ok, ale palaczy trawki jest jakieś 3mln w Polsce. Ja sam znam mase osób co palą, a osobiście nie palę i nie obracam się jakoś szczególnie w towarzystwie palaczy i głoszenie tego hasła przez cała kampanie mogłoby wbrew pozorom trochę % przynieść, bo co prawda obecnie Korwin mówi, ze chce legalizacji, ale on oczywiście musi to tak okrężną drogą tłumaczyć i jako jeden postulat z bardzo wielu nie dociera do
@Dorogon: Wynik Korwina jest jaki jest ponieważ:
1. Jest Korwinem
2. Objazdowa kampania nie ma tu nic do rzeczy - Kukiz też miał objazdową kampanię. Nie jest to czynnik pomniejszający wynik.
3. Wolny rynek to jest chwytliwe hasło, więc tu też nie doszukiwałbym się przyczyn
4. Gadając ciągle o marihuanie zdobyłbym może 1% zniechęcając do siebie kilka %
5. Jest politykiem, który nie potrafi się dogadać.
6. Zmienił (znowu) partię, co
@chwed: Mam głównie zastrzeżenia do 13 - czemu? Przecież w PE i tak nic nie idzie zrobić, więc jak tam mozna się w ogóle sprawować? Korwin ma kilkadziesiąt przemówień na koncie, raporty dla wyborców i karę pieniężną (najważniejsze osiągnięcie :D)

i 17. Przykro mi to mówić, ale media były akurat za Kukizem, a nie przeciw. Dopiero w ostatnim tygodniu trochę pojechały po JOWach, ale to wyborców Kukiza w ogóle nie obchodzi,
@Dorogon: Parlament europejski jest tak liczny, że jedynym sposobem działania są dosadne przemowy + zawiązywanie koalicji czy też sojuszy (zwał jak zwał) Korwin-Mikke nie dogadał się tam z nikim w żadnej istotnej sprawie.
To że media zauważyły, że Kukiz ma nagle w sondażu 15% nie jest popieraniem go w żaden sposób. Zauważ że wszystkie media trywializowały jego kandydaturę - niedoświadczony muzyk-alkoholik wbił sobie do głowy, że będzie prezydentem. W TVN24 stwierdzili
@chwed: Z tego co ja oglądałem, to codziennie bywał w popularnych programach i jeździł po rządzących oraz opowiadał jak to kocha Polskę. Nawet Kuba W. na antenie powiedział, że będzie na niego głosował i zachęcał do tego innych. A jego wyborcy wybrali go między innymi dlatego, że nie jest związany z polityką i dosadnie mówił o obalaniu rządów, więc na pewno brak profesjonalizmu i agresja mu szkodziły...