Wpis z mikrobloga

Stoję przed dylematem czy i do której filmówki się wybrać. Odpada Warszawska z racji tego że jest płatna, zostaje Łódzka oraz Katowicka jako jedyne darmowe. Interesuje mnie kierunek Operator/dokumentalista.
Oprócz pytań o to jak takie studia wyglądają, gdzie jest wyższy poziom i korzysta się z nowoczesnego sprzętu nie sposób nie pomyśleć czy jest w ogóle sens iść na takie studia.
Z jednej strony myślę że kierunki artystyczne jak film, fotografia czy malarstwo są głupim kierunkiem studiów bo większość tego można nauczyć się samemu albo po prostu pracując zawodowo. Z drugiej strony takie studia to zawsze jakiś "plan" na te parę lat, możliwość załapania świetnych kontaktów i nabrania doświadczenia na przyszłość. Fajnie byłoby usłyszeć od kogoś kto tam studiuje.

#filmowka #filmowanie #film #fotografia #kameraboners #studia #lodz #katowice
  • 11
@kj5: O Lodzkiej cos dobrego slyszalem, chociaz i tak w samych ogolnikach. O Katowickiej nie, ale chyba pracowalem z jednym stamtad i tez nie moge narzekac - fachowiec. Idz tam gdzie masz blizej :)
@kj5: Nie jestem filmowcem tylko grafikiem/artysta, wiec o samym operatorstwie wiele nie powiem. Ale gdy idzie o skill-based zawody generalnie powiem tak: do szkoly idziesz jezeli nie masz od kogo sie nauczyc podstaw, albo chcesz wsiaknac w srodowisko rowiesnikow (networking). Jezeli o operatorstwie sa materialy na sieci, a rynek nie wymaga papieru tylko umiejetnosci, to szkole olej i po ogarnieciu podstaw probuj uderzyc w male agencje majac pare wlasnych prywatnych projektow
@lukamd: Dokładnie tak samo myślę, w tym się zgadzamy. Liczyłem na to że ktoś po takiej szkole/w trakcie uczęszczania do takiej szkoły mnie wyprowadzi z tego myślenia. Zależało mi głównie na networkingu właśnie.
@kj5: Nie mozna niedoceniac networkingu - ba, to bardzo wazny element kariery. Moze wrecz najwazniejszy. Ale szkola to nie jedyne miejsce gdzie mozna go uprawiac, kazdy jeden kontakt zawodowy i okolzawodowy sie liczy w budowaniu wlasnej marki. Nie umiem Ci powiedziec jak wyglada branza operatorska, ale jezeli chcesz to rozegrac bezpiecznie to pojdz na rok/dwa. Ogarnij podstawy, zrob pare projektow w folio i znajdz prace w zawodzie jak najwczesniej na studiach.
@kj5: z tego co wiem (od znajomych) to w Katowicach są bardzo fajne te studia :) ale wiem też, że bardzo ciężko się dostać, jest wiele osób, bardzo mało miejsc no i egzaminy wstępne.
@lukamd: Popieram. Rzuć jeszcze jakąś mądrą radą bo zasady są podobne między tymi branżami.
@kj5: Ja skończyłem szkołę, ale żałuję ostatniego roku bo to była strata kasy.