Wpis z mikrobloga

@Cender: http://moto.wp.pl/kat,1035805,title,Pieszy-na-drodze-wszystko-co-trzeba-wiedziec,wid,15832692,wiadomosc.html?ticaid=114d9a

Zgodnie z przepisami pieszy może przejść przez jezdnię w miejscu, które nie jest oznakowane pasami, tj. poza przejściem dla pieszych, wtedy gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Nadto takie zachowanie jest dozwolone jedynie pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
  • Odpowiedz
@Cender: teoretycznie powinienieś zawsze pieszemu ustąpić, nawet jak nie jest na pasach, z tym że jak nie jest na pasach ( jeśli jakieś są mniej niż 150m od miejsca/próby przjescia to trzeba iść na pasy inaczej amndat) i nastapi zdarzenie drogowe to wine ponosi pieszy.
  • Odpowiedz
że ją zwyzywałem od K -.-


@Cender: nigdy nie wyzywaj,
takie małe wyzywanie w Polsce, może wywołać wojnę w południowej Kambodży (teoria chaosu, efekt motyla).

miałeś pierwszeństwo, była mniej niż 100 m od pasów.
  • Odpowiedz
@cholera_jasna: miałem widoczność na przejście w zasięgu którego nie było nikogo, nie przekroczyłem prędkości, idąc tą retoryką każdy powinien jeździć 10km/h na każdej drodze uważając na matki z dziećmi przechadzającymi się po niedozwolonych przejściach dla pieszych, zastanów się od praktycznej strony jak to wygląda

nie mam nic do przechodzenia przez takie miejsca, tak samo jak na czerwonym, ale nie wyłażąc bez upewnienia się że się nie wpadnie pod koła (tu
  • Odpowiedz
idąc tą retoryką każdy powinien jeździć 10km/h na każdej drodze uważając na matki z dziećmi przechadzającymi się po niedozwolonych przejściach dla pieszych, zastanów się od praktycznej strony jak to wygląda


@Cender: tak dokładnie powinno być moim zdaniem. Teren zabudowany, na którym jest mnóstwo przeszkadzajek - jedziesz najwolniej jak tylko się da, żeby kogoś nie potrącić. Tak to działa w Niemczech i jakoś nikt nie płacze z tego powodu.
To nie
  • Odpowiedz
@Cender: jako pieszy, który się nie zastosuje mam za karę zginąć pod kołami samochodu ?
Chyba Ci się coś pomyliło...

Jako kierowca JA mam odpowiedzialność za życie głupiej baby z wózkiem i Ty też.
  • Odpowiedz
@Cender: @cholera_jasna: Piesi nie mają pierwszeństwa przy przechodzeniu przez jezdnie, z wyjątkiem przejścia dla pieszych i strefy zamieszkania. Jeżeli ktoś na chama wychodzi Ci na ulicę, to jest zwykłym bucem, i wymusza pierwszeństwo


Gdyby było tak :

Nie jesteś właścicielem ziemi, po
  • Odpowiedz