Wpis z mikrobloga

Mireczki poradźcie coś ( ͡° ʖ̯ ͡°)... Od dłuższego czasu mam mocne problemy zdrowotne. Zaczęło się od bardzo silnego kłucia w głowie, że każdą czynność jaką wykonywałam musiałam na chwilę przerwać i tak co jakieś 5 minut, a z dnia na dzień częściej. Pewnego dnia przez około godzinę wszystkie chłodne rzeczy odczuwałam jako gorące opuszkami palców :/. Potem doszły zawroty głowy i bóle głowy, przy których odczuwam mdłości. Tracę często równowagę, mam problem z koncentracją. Czasem jest na tyle źle, że nic tylko leżeć i mieć nadzieję że przejdzie (ból głowy tak silny, że dosłownie przyciska do poduszki). Kilka dni temu jak wstałam poszła mi krew z nosa mimo wzorowego ciśnienia krwi.
Poszłam dziś na oczekiwaną od dłuższego czasu wizytę u neurologa, no bo wiadomo kolejki, a ja miałam podejrzenie stwardnienia rozsianego postawione w szpitalu. Weszłam, powiedziałam wszystko to co napisałam powyżej. Ona tam pomachała długopisem, posprawdzała troszkę odruchy i kazała usiąść. Coś tam grzebała w tym swoim komputerku. Mimo moich dopytywań co to może być i dlaczego może tak się dziać, nie powiedziała mi nic. Dała mi skierowanie na KONTROLNY rezonans magnetyczny głowy z podkreśleniem, że kontrolny. Nie uznała tych objawów za coś poważnego i teraz ten oto rezonans głowy mam dopiero na 4 GRUDNIA... Po drugie, na wizyty kontrolne miałam przychodzić co 2 miesiące a tymczasem umówiła mnie na 8 GRUDNIA o.O Po prostu zbyła mnie nie mówiąc mi co może być nie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dodam, że miała dziś słaby humor, ale słaby humor nie tłumaczy lekarza, żeby zbywał pacjenta i miał wywalone na to co się z nim dzieje...
Powiedzcie mi co ja mogę w takiej sytuacji zrobić? Mam 16 lat, nie stać mnie na badania prywatne, a to nie daje mi normalnie żyć... Często nauczyciele każą mi iść do domu, bo widzą, że jest bardzo źle (przyjaciele z resztą też widzą, że nie daję rady normalnie funkcjonować). Mam czekać do grudnia aż nie wiadomo co się ze mną stanie?
Nie ma to jak polska służba zdrowia (,)

  • 20
@Kofels: Odesłał... Jestem cholernie wkurzona. To była moja ostatnia nadzieja, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Czekałam tak długo, a nie dowiedziałam się niczego.
@Kodia: Wczoraj w Wołominie, w szpitalu, była dziewczyna, która straciła wzrok na jedno oko. Diagnoza dosyć na wyrost, ale prawdopodobna - stwardnienie. Jeszcze tego samego dnia przyjęli ją na oddział, a dziś ma mieć robione TK.
@Kofels: @miliradian: Będę musiała no, bo to nie żarty. Pieniądze może jakoś się znajdą :/ Będę nadal próbowała działać. Jeśli do tej pory się nie poddałam to teraz też tego nie zrobię... A problem zbyt poważny żeby olać
@Kodia: Wyszukaj kolejki nfz - strona rządowa. I sprawdź sobie poradnie neurologiczne i rezonans w okolicy. Jesli zapiszesz się gdzies indziej na wcześniejszy termin, najpierw musisz zrezygnować z grudniowego. Założę się, że są lepsze terminy. Możesz wziąć jeszcze jedno skierowanie do neurologa od poz, nie pamiętam czy limit to 2.