Wpis z mikrobloga

#kradziez #iphone #ios #telefony

Drogie Mirki, czy któryś z Was mógłby mi powiedzieć, co zwyczajne złodziejaszki robią z kradzionymi telefonami? Wczoraj w nocy napadnięto na mnie i zabrano iPhone'a 6 (lokalizacja nie zdała egzaminu, brak połączenia z siecią). Sprawa oczywiście poszła na policję, ale staram się też śledzić wszystkie nowe aukcje na olx oraz allegro, a potem weryfikować nr IMEI z tyłu obudowy. Jednakże sprawa jest o tyle ciekawa, że w iOS 8 telefon raz aktywowany jest później bezużyteczny, o ile ktoś nie zna passcodu. Czyli jest to kolokwialnie mówiąc martwe urządzenie. Co w takiej sytuacji mogą zrobić złodziejaszki? Sprzedają do lombardu? Raczej odpada bo w większości trzeba podać swoje dane osobowe potwierdzone dowodem osobistym. Kontaktowałem się już z resztą z siecią Loombard i w razie czego mają mnie od razu poinformować. Być może rozbierają na części? Ale żeby to zrobić i nie zniszczyć niczego trzeba mieć lepsze narzędzia, których takie sebixy na pewno nie posiadają.. Prosiłbym o podanie jeszcze inny możliwości bo chciałbym sprawdzić wszelkie lokalizacje, gdzie mógłby być ślad po moim telefonie. Z góry dziękuję za pomoc!
  • 16
@zwyklygosc: zwyczajnie zlodziejaszki nie koniecznie musza wiedziec jak dziala findmyiphone. Oni tylko kradna. Druga sprawa zawsze moga trafic na kogos kto jeszcze nie powiazal telefonu z icloudem. Trzecia sprawa. Nigdy nie wiadomo czy na nowych iphonach nie wydzie exploit podobny do shsh blobs ktory pozwolilby na downgrade do nizszego osa co pozwolilo by na bybass icloud.

Ja z kolei polecam jailbreakowac iphone aby chociaz troche zwiekszyc szanse odnalezienia telefonu. Activator +
@baney114: We #wroclaw otwarta jest tylko jutro i chyba się tam udam, dzięki. Jednakże myślisz, że będzie go już ktoś sprzedawał na części czy raczej sebixy pójdą i będą chcieli opchnąć jakiemuś gościowi na części lub coś w tym stylu?

@Sudokuu: Jak już pisałem była to napaść. Więcej opisałem w moim drugim wpisie na Mirko (mam tylko dwa). Do teraz nie mogę sobie darować jak zbyt mało czujny byłem i
@pieczywowewiadrze: Jak już pisałem telefon ten jest bezużyteczny bez mojego passcodu. Poza tym nawet jeśli go złamią to żeby wymazać dane będą musieli wpisać moje dane do konta (z samym iCloudem telefon był połączony, lecz kretyn nie aktywowałem FMI). IMEI oczywiście mam na pudełku telefonu, więc to nie problem.
@zwyklygosc: jak zlamia haslo to maja dane (haslo - kod samo zlamac sie da ale zajmie to czasu, trzeba probowac kombinacje i czekac az blokada wygasnie itd)

A wlasnie FMI blokuje dostep do wymazania dnaych bez tego da sie usunac icloud (brat kiedys nie mial FMI i musial usunac icloud i jakos dalo rade bez podawania hasla
@pieczywowewiadrze: Kombinacji hasła jest 10000. Zastosowany jest algorytm, który blokuje dalsze próby zgadywania hasła na co raz dłuższe okresy, a po 11 nieudanych próbach telefon blokuje się na amen. Więc jeśli w 11 kombinacjach nie złamią hasła to telefon automatycznie zostanie "wiped out".