Wpis z mikrobloga

Ostatnio zainteresowałem się grą w #tenis, już kiedyś jako dzieciak uczyłem się grać przez jakiś rok, więc podstawy jakieś tam znam. Rakiety swojej nie mam, pożyczam od znajomego (Babolat aero strike czy jakoś tak - ta bardzo lekka, bo sporo poniżej 300g, albo Wilson - nie znam dokładnej nazwy, ale waży sporo - około 340g) i chciałbym to zmienić. Chodzi mi o to, żeby mieć rakietę, która może i na początku byłaby mniej komfortowa, ale za to kiedy już będę prezentował jakiś lepszy poziom, to nie będę czuł, że rakieta mnie ogranicza. Myślę o czymś ze średnią wielkością główki ~100ca2, waga 300g +/-10g, długość mojej dłoni od środka do końca palca wskazującego to 12cm (czytałem, żeby tak sprawdzać, jeśli zamawia się rakietę przez internet). Według mnie powinien być też zachowany balans między mocą a dokładnością uderzenia, a nawet z nastawieniem na kontrolę i dokładność właśnie.
Wybrałem trzy rakiety:
http://www.tennis-warehouse.com/Volkl_Organix_V1_Midplus/descpageRCVOLKL-VOV1M.html
http://www.tennis-warehouse.com/Boris_Becker_Delta_Core_NYC/descpageRCVOLKL-BDCNYC.html
http://www.tennis-warehouse.com/Head_Graphene_Instinct_MP/descpageRCHEAD-HGIMP.html

Nie mam zbyt dużego rozeznania, więc nie wiem ile jeszcze mógłbym znaleźć, ani czy to co wybrałem to dobre opcje, dlatego proszę o pomoc.
  • 11
  • Odpowiedz
@ukrainiec: Akurat tego artykułu nie czytałem, ale bardzo podobny. Co do forum, to faktycznie się przyda.
@midq: Instinct to już taki wagowy max. Aeropro drive z tego co widze waży jeszcze 10g więcej, dlatego zdecydowanie odpada.
  • Odpowiedz
@midq: Ale jak rozumiem mówisz o wadze bez strun? Wilson którym grałem ważył 340g już ze strunami i było to dla mnie za dużo, dlatego obawiam się, że 300g "gołej" adp to też dosyć sporo.
  • Odpowiedz
@Turambetto: tak, unstrung. nie ma sensu wazenie ze strunami bo prawie zawsze na rakietach jest podana waga bez naciągu więc porównywać by było ciężko. jak 300g gołej apd to sporo to weź sobie wersję team, 280g
  • Odpowiedz
@midq: Właściwie jak czytam jakieś opinie o Aeropro drive, to mi się to całkiem podoba (właśnie o dosyć wymagającą rakietę mi chodzi, nie o wygodę), tylko nie wiem czy taka rakieta będzie mi odpowiadać (nie znam się na tyle żeby to stwierdzić). Bardziej pasuje mi gra szybka i techniczna niż siłowa. Możesz też coś powiedzieć o Pure Drive Team? Z Babolata, to chyba właśnie ta wydaje mi się najbardziej mi odpowiadająca.
  • Odpowiedz
@Turambetto: pure drivem nie grałem osobiście ale właśnie do szybkiej i technicznej gry mysle ze bedzie sie nadawac dobrze, ja gram bardziej siłowo mimo wszystko i apd pasuje jak ulał
  • Odpowiedz
@midq: Tak trochę #!$%@?ąc od konkretnych rakiet. Wszędzie czytałem jakie to metalowe rakiety są złe, że czy to aluminium czy tytan to i tak nie warto nawet się nad czymś takim zastanawiać. Skąd takie opinie i czemu te same fora chwalą np. właśnie Aeropro która według danych, zbudowana jest między innymi z tungstenu, czyli z wolframu...
  • Odpowiedz