Wpis z mikrobloga

#openttd

Po dwumiesięcznej przerwie od TTDka, wróciłem przed ekran z paroma GRFami poleconymi przez @mentosh.

Odpalone GRFy:
- FIRS Industry Replacement
- Polish building set
- Industrial Station Renewal
- Polish PKP Set
- GRVTS

Jest przytłoczony, szczególnie przy FIRSie. Gęsta sieć uzależnień między przedsiębiorstwami wymaga sporej organizacji i pamiętania co, gdzie i w jakiej ilości jest przewożone. Taki poziom hard w OpenTTD. Jest jednak satysfakcjonujący. I to całkiem mocno.

Problemem jest jednak prędkość pociągów. Lokomotywa mówi 120/150/210kph, a jedzie 80/100kph. Sądzę, że to jakieś ograniczenia na wagonach z GRVTSa, ale nie doczytałem. Sam GRF jest rozbudowany i daje więcej kolorytu i możliwości dopasowania taboru.

A na screenie, jak zwykle u mnie, zaczynają się większe skrzyżowania/stacje/skrzyżowanio-stacje. Chyba mam już to w krwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Bydle - #openttd

Po dwumiesięcznej przerwie od TTDka, wróciłem przed ekran z parom...
źródło: comment_HR3iJPoLCod17lJpFfo3jIIxCLaFtYdN.jpg
  • 4
@Bydle: ciesze sie, ze sie podoba. mnie tez jak zaczął nudzić OpenTTD (ruch pasażerski) zająłem się FIRS'em :)


Lokomotywa mówi 120/150/210kph, a jedzie 80/100kph. Sądzę, że to jakieś ograniczenia na wagonach z GRVTSa, ale nie doczytałem.


na 100% wagony. to jakby "realizm", w normalnym swiecie tez maja ograniczenia do takich predkosci rzedu 80-120km/h.
@Crystalish: nie przypomnę sobie, nie były to jednak zwykłe GFXy, bo trzeba było ręcznie coś w cfg zmieniać, a teraz mam świeżynkę TTDka i jadę na starych teksturach. Pogoogluj HD TTD GFX lub textures. Gdzieś na reddicie ttd podczytałem o tym.