Wpis z mikrobloga

A czy w Twoim kościele proboszcz robił już kampanię wyborczą Dudy + kampanię oczerniającą prezydenta RP Bronisława Komorowskiego? Jeśli nie to nie wszystko stracone, bierz przykład z poznańskiej Fary:

Z okazji majówki mnóstwo ludzi zwiedzało Poznań. Oto zdjęcie z Fary. Na każdym stoliku, stoliczku ulotki pana Dudy oraz anty Komorowskie - pisze nasza czytelniczka, Joanna. - Jak dla mnie i osób, z którymi byłam, było to wybitnie żenujące. Czy Kościół miał nie agitować??? Chciałabym tylko dodać, że te anty Komorowskie były wybitnie agresywne. W KOŚCIELE - dodaje.

http://epoznan.pl/news-news-57535-Agitacja_wyborcza_w_poznanskiej_Farze_„Nakazdymstolikuulotkipana_Dudy”

#neuropa #wybory #polityka #religia
GilbertEatingGrape - A czy w Twoim kościele proboszcz robił już kampanię wyborczą Dud...

źródło: comment_kKBmtHOnIciXzVvNkjF3K7PTMJ2jhyiu.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Gert: często się deklarują jako neutralni i nie mieszający się w politykę. Inna sprawa, że nie mają kar ani zakazów dla takich działań.

- Agitacja polityczna na terenie przed kościołem jest niedopuszczalna. Owszem, czasem zdarza się, że są organizowane jakieś akcje czy zbiórki, np. w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak to zupełnie inna sprawa. Teren kościoła powinien być wolny od polityki - oceniał wówczas zapytany o zdanie rzecznik lubelskiej
  • Odpowiedz