Wpis z mikrobloga

Wszyscy, którzy wspominają o tym, że zadymiarz z Knurowa osierocił dziecko chciałbym przypomnieć, że właśnie tak powstaje klasyczne "hwdp". Matka tego dziecka, klasyczna Karyna już prowadza dzieciaka na stadion i wrzuca na fejsbuczka jego zdjęcia ze zniczami. "Widzisz synku, to tutaj psy zamordowały Twojego tatusia". I co dalej mały Seba zrobi? Za 15 lat będzie pierwszy do tego, żeby rzucać kamieniami w "białe kaski" na meczach Knurowa. "W nienawiści do policji, tak zostałem wychowany". Tutaj to oczywiście skrajny przypadek, ale często jest tak, że głupotę jednostek zrzuca się na służby i w nich uosabia się swoje życiowe nieszczęścia. Więc jak się zastanawiacie co w głowie mają takie małpy, które biegają jak po tej murawie w trakcie meczu, to przypomnijcie sobie tego chłopca. Oni po prostu mają w głowach uproszczony obraz rzeczywistości, oparty o doświadczenia ich środowiska z innymi środowiskami - z innymi grupami kibiców, z policją itd. Trochę jak doświadczenia klanowe. Rozumowanie oparte o "oni" i "my", oni ci źli od zawsze, my to ci prawilni. I tak się to kręci przez pokolenia...
#knurow #kibice #przemysleniazdupy
  • 19
@Iudex:


Tutaj to oczywiście skrajny przypadek, ale często jest tak, że głupotę jednostek zrzuca się na służby i w nich uosabia się swoje życiowe nieszczęścia.


A wiesz z czego to sie bierze jeszcze czesciej ?
"Podpisujesz czy gaz ?"
A wiesz z czego to sie bierze jeszcze czesciej ?

"Podpisujesz czy gaz ?"


@Laserade: Dobra dobra, większość z tych, którzy są postawieni w przed takim "wyborem" jest tak święta jak pan z Knurowa.
@Iudex: Bedziesz tak mowil, az pewnego dnia sam bedziesz ofiara takiej sytuacji i bedzie niezly wykopfejs.png

A wtesy zobaczysz sobie podpbnego piszacego tu "przeciez swiety to on nie byl" i to ze nic nie zrobiles nie bedzie mialo zadnego znaczenia.
@Laserade: sami do tego doprowadziliscie. Jako zwierząt nie obowiązują was żadne zasady ani prawo. Policja jest na przegranej pozycji, bo od nich tego wymagacie i płaczecie jak #!$%@? jak za mocno wam rękę wykręcą. Nie dziw się, że jak takie zwierzę wpadnie w ręce policji to chcą mieć pewność, że dostanie za swoje. Mam nadzieje, że #!$%@? ci mieszkanie, zgwałcą żonę, a ta znienawidzona policja nie zdąży dojechać, bo będzie na
@Mysiunia_: nie masz pojecia o czym mowisz. po pierwsze nie "was", bo nie jestem kibicem.
Po drugie policja jest jaka byla od dekad, totalbe zero na tle policji europy zachodniej. i NIE, nie wzielo sie to z zachowan ludzi z ktorymi maja do czynienia, ale m.in. z poczucia bezkarnosci jakie maja od kilkiludziesieciu lat. Moga postepowac jak maja ochote i jak im wygodnie (a nie jak stanowi prawo), bo co im
@Laserade: ok masz wiele racji i ja to rozumiem i też nie podoba mi się, co policja potrafi wyprawiać , ale boli mnie to, ze te stadionowe zwierzęta używają teraz tych argumentów do wybielania swojego zwierzęcego zachowania, a to zwykłe bydło jest i akurat tutaj policjanci skoro zdecydowali się na strzały - mieli do tego prawo, a kibice na murawie prawa być nie mieli. Naprawdę uważasz, że to, że ten łepek
Nawet gdy byl bezczelnie klarowny film gdzie policjant kopie typa na marszu niepodleglosci w glowe byly spore problemyz poatawienienm mu zarzutow


@Laserade: Mieszanie faktów z opiniami zawsze dobrze robi manipulacji. Facet dostał wyrok, nie ma tematu.
@Iudex: manipulacja z twojej strony, dostał wyrok, ale ILE PRESJI trzeba było wywrzeć zanim ktoś w ogóle się zajął sprawą ...

Przez długi czas stanowiskiem policji było "ale przecież nic się nie stało, o co chodzi ..."
@Laserade: Policja na niego ten wyrok wydała czy sąd na wniosek prokuratury? To co ma do rzeczy zdanie policji? Chronili swojego, to normalne. No i dalej się odwołujesz do bardzo merytorycznego argumentu pod tytułem "ILE PRESJI". No ile presji? Niemierzalne, subiektywne pojęcie.
a to zwykłe bydło jest i akurat tutaj policjanci skoro zdecydowali się na strzały - mieli do tego prawo,


I tu jest właśnie sedno sprawy - NIE MIELI PRAWA. Złamali je i konsekwencje tego złamania okazały się znacznie gorsze niż to co zrobili kibice.

a kibice na murawie prawa być nie mieli. Naprawdę uważasz, że to, że ten łepek oberwał to wina tylko i wyłącznie policji i funkcjonariuszowi należy się miano mordercy?
@Iudex: no sednem sprawy jest właśnie to, że prokuratura TEŻ GO CHRONIŁA.


Chronili swojego, to normalne.


To zdanie pokazuje twoje skrajnie patologiczne myślenie i mentalność niewolnika względem Pana.
Co to znaczy "chronili swojego i że to normlane" ?
To ma być je.ana policja, a nie jakaś firma ochroniarska.

Jakby zamordował celowo kogoś gdzie nie ma wątpliwości albo zgwałcił, to też byś mówił o policji "no wiesz, bronili go bo swój, to
@Laserade: mieli broń, mieli prawo jej użyć, koleś prawie dobiegł do siatki, a po strzalach wszyscy grzecznie się cofneli iii nie musieli dawać strzałów ostrzegawczych oraz wyobraź sobie ze doszli do siatki, sforsowali ją i zginęło przez przypadek jedno z tych zwierząt. GDZIE BYŁA POLICJA!!! ON TAM TYLKO STAL BYŁ NIEWINNY DLACZEGO ONI NIC NIE ZROBILI MIELI KULKI MOGLI ICH UŻYĆ. wiec dla mnie dobrze, ze coś zrobili a śmierć tego
@Mysiunia_:


mieli broń, mieli prawo jej użyć


Nie mieli, super logika - masz w ręku nóż, masz prawo kogoś dźgnąć.


iii nie musieli dawać strzałów ostrzegawczych


musieli, nawet jakiś tam rzecznik policji kłamał, że to zrobili mimo że na filmiku widać wyraźnie, że nie zrobili.


a po strzalach wszyscy grzecznie się cofneli


Po to są własnie strzały ostrzegawcze -_-'''

sforsowali ją i zginęło przez przypadek jedno z tych zwierząt. GDZIE BYŁA
@Iudex:
Najgorsza jest hipokryzja wykopków, jak na naszym podwórku policjant przypadkowo zastrzelił kibola, momentalnie podawane są przyczyny socjokulturowo ekonomiczne, psychologia tłumu, "przecież oni mają uproszczony obraz rzeczywistości w głowie".

A zamieszki w Baltimore, gdzie policjanci w brutalny sposób zabili handlarz trawką: "Hurrr Durrr murzyni na plantacje bawełny, tylko kradną i niszczą miasto, wywieźć czarne małpy do Afryki, policja powinna ich wszystkich wystrzelać".
A przecież czarni przez lata niewolnictwa, a potem segregacji
@Pavvl0: Nie jestem takim ekspertem od mniejszości (czy tez już raczej większości) w USA, ale zakładam że tam mechanizm działa podobnie. I to nie jest żadne usprawiedliwienie i tłumaczenie czegokolwiek. Jak zresztą być może widzisz, ja wcale nie uważam że te strzały nie powinny paść (no wiadomo, że nie w głowę). Po prostu patrząc na tego dzieciaka nad zniczami pomyślałem sobie na kogo go wychowa jego karyniasta matka.