Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie, kiedy przedobrzyliście z obróbką? Ja dziś chyba mam z tym spory problem. :) Do wywoływania zdjęć od dawna używałem #darktable, gdzie miałem już swój flow i byłem zadowolony ze zdjęć. Dziś skusiłem się na zakup #lightroom i właśnie stawiam w nim pierwsze kroki testując możliwości. W teorii mocno przesadziłem na suwakach, gdyż odstaje znacznie od wersji z Darktable, co do tej pory było moim standardem. Ale gdy wracam do zdjęcia po 5 minutach, to wydaje się całkiem przyjemne, przynajmniej dopóki nie porównam go ponownie z wersją z Darktable.

Jeśli paski nie oddają dobrze różnic, to tutaj linki: RAW Darktable Lightroom

#fotografia
VGT - Jak oceniacie, kiedy przedobrzyliście z obróbką? Ja dziś chyba mam z tym spory ...

źródło: comment_7JI59BsvKoThdbNLgLqHUBzoowyoE4ju.jpg

Pobierz
  • 11
@VGT Mi bardziej się podoba wersja z lightrooma. Ja się zawsze staram wrócić poźniej do zdjęć nawet na następny dzień, żeby zobaczyć na świeżo, warto też wrzucić zdjęcie na różne ekrany i zobaczyć jak wygląda na nich. Można też poprosić kogoś innego, żeby popatrzył i powiedział która wersja jest lepsza.
@bakalarz: @DrPyko: Czyli tutaj też jak widać opinie podzielone. :)

@lubiesamsiebie: Tego nie znałem, ale ciekawe. Będę musiał trzymać to w głowie na takie sytuacje. :)

@Mika: Tak. Aktualnie już chyba nie ma nawet innych opcji na zakup, choć nie badałem mocno tematu. Tutaj mam 30 dni na ewentualną rezygnację, jeśli nie chcę roku subskrypcji. A Photoshop w zestawie, to też dla mnie cenny bonus.
@VGT: Pytam bo mam problem (jak wielu z tego co widzę po forum Adobe) z odpaleniem CC nowego a mam już pełen pakiet wykupiony.( ͡° ʖ̯ ͡°) Odpala się tylko na chwile splash i aplikacja zostaje zamknięta...
  • 0
@Mika: dzis kupiony I zainstalowany, wiec mam o tyle szczescie, ze przynajmniej nie zalapuje sie na wspomniany przez Ciebie problem
@VGT: No fakt, dałbym się pociąć, że to Clarity. Te krawędzie, okna, framugi są wg mnie zbyt kontrastowe. Oczywiście to subiektywne odczucie ale wygląda na "zachłyśnięcie się ostrzeniem", ten z Darktable wygląda dużo lepiej.
Spróbuj użyć Zeroed z presetów i podejść do tego jeszcze raz na spokojnie, może jakiś suwak "odjechał".