Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zostać hipsterem i od kilku dni wczytuję się w tajniki Ruby... muszę przyznać że wciąga, już nie mogę się doczekać Railsów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ruby #rails #ror #rubyonrails
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bazingaxl: trzeba sobie dorobić na jedne z ostatnich długich wakacji cumplu! a od sierpnia/września startuję z pracą ()

  • Odpowiedz
@animuss: z tym drugim jeszcze nie miałem styczności, więc nie mi oceniać niestety (ʘʘ)

@voswetchAi: @updater: wowow, nie miałem pojęcia że społeczność Ruby taka miła () nie to co ci od #java czy #cpp, że zaraz wyśmieją zamiast pomóc :C ...dzięki wielkie cumple! póki co podstawy, ale dopiero teraz zauważam,
  • Odpowiedz
@wuut: jak się wkręcisz w ruby to na pytonga nawet nie będziesz chciał patrzeć :)

A dużo fajnych ofert jest w Ruby lub RoR, szczególnie w Lądku z tego co widzę po spamie który mi przychodzi
  • Odpowiedz
@animuss: o, miło słyszeć że w Polsce są ofert dla programistów Ruby i RoR, ja póki co siedzę w UK na studiach, ale chętnie bym w Polski wrócił, gdyby tylko dobra praca była - jest nadzieja! (ʘʘ)

@animuss: @voswetchAi: @updater: w sumie mam jedno pytanie, naukę zacząłem od Codecademy, teraz się wczytuję w Programming Ruby 1.9 & 2.0 i nadal
  • Odpowiedz
@wuut: windows czy osx? wydaje mi sie, ze SublimeText bedzie najodpowiedniejszy w pierwszym wypadku, a w drugim -- ja mam slabosc do oryginalnego TextMate'a, choc inne rzeczy (eg: golang, R) obrabiam juz tez w SublimeText.

nie narzekam na sprzet, a i tak IDE oparte na JetBrains czy eclipse wydaja mi sie przerazliwie wolne.
  • Odpowiedz
@voswetchAi: OS X, no właśnie RubyMine rzeczywiście troszkę zamula, szczególnie długo trwa ładowanie nowego projektu, ale w zamian ładnie wszystko koloruje, podpowiedzi, uzupełnianie itd. co znacznie ułatwia pracę. TextMate nie znam, o Sublimie słyszałem różne rzeczy - sam osobiście używam TextWrangler do jakichś szybkich edycji, do Javy używałem IntelliJ, stąd też RubyMine, znam interfejs i skróty - no ale są to ciężkie programy, szczególnie na moim Air 2013, który ramu
  • Odpowiedz
@wuut: Jeżeli nie chcesz frustracji, zgadywania co wpisywać, wyszukiwać błędów, to tylko rubymine. Nie ma lepszego narzędzia, który ma wszystko wbudowane, już skonfigurowane. Ja sam się zaczynałem uczyć języka właśnie w tym edytorze. Potem możesz przechodzić na coś lżejszego, ale będzie Ci ciężko bo zaczniesz dostrzegać zalety tego środowiska ;)
  • Odpowiedz
o, miło słyszeć że w Polsce są ofert dla programistów Ruby i RoR, ja póki co siedzę w UK na studiach, ale chętnie bym w Polski wrócił, gdyby tylko dobra praca była - jest nadzieja! (ʘʘ)


@wuut: ale ja miałem na myśli ten Lądek w UK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak wygląda rynek pracy Ruby/RoR w Polsce - to nie wiem.
  • Odpowiedz
@animuss: w takim razie do Polski tylko na remote work - szczerze mówiąc to jest aktualnie moje marzenie, życie w Polsce, zarobki zachodnie ()

@updater: czyli zostaję przy RubyMine, jest rzeczywiście bardzo wygodny...przynajmniej jak już się załaduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w takim razie do Polski tylko na remote work - szczerze mówiąc to jest aktualnie moje marzenie, życie w Polsce, zarobki zachodnie ()


@wuut: myślę że w przypadku RoR jest to jak najbardziej możliwe. Jak już obcykasz RoR to odezwij się, dam Ci namiary na tych którzy mi przysyłąją brytyjskie oferty o RoR, coś sobie może wybierzesz.
  • Odpowiedz