Wpis z mikrobloga

#opencaching #geocaching
Proszę wyjaśnijcie mi to.
Geocaching: Światowy oficjalny portal do szukania skrytek
a Opencaching.pl to jak to działa bo widzę że ma na mapie skrytki z Geocachingu ( czyli korzysta z jego bazy ) ale ma też jakiś inne ( swoje? )
Na Open w logach skrytek z geo są wpisy takie same ale nie ma wszystkich. Jak to jest? Trzeba posiadać konto i tu i tu żeby zaliczyć w miarę wszystkie skrytki? Po co tak sobie komplikować sprawę? Nie rozumiem. Idę np na Zamek Bolczów ale na Geo go nie ma, za to na open jest. Więc muszę robić wpis na open i na geo go nie będzie? Okazuje się że większość skrytek jeszcze nie znalazłem bo są na open. Czy open ma swoją osobną apkę do androida?
Co myślicie i jak z tego korzystacie...
  • 6
@nokash: to całkowicie niezależne systemy nie korzystają z swoich baz, ba nawet openy z różnych krajów mają różne bazy,
zdarzają się skrzynki, które właściciele umieszczają i tutaj i tutaj z tego względu, że nie wszyscy keszuja w obu (skoro są niezależne to oczywiście na każdym musisz mieć konto by zalogować),
OC jest na terenie Polski nieco popularniejsze i w pełni darmowe w każdym aspekcie w przeciwieństwie do GC,
imo najlepiej mieć
No tak ale jak korzystasz z obu systemów to skrzynki zliczają się w obu systemach osobno nie?


@nokash: tak oczywście

Jak podpiąć c:geo pod opencaching.pl ?


@nokash: tak samo jak GC i inne które obsługuje c:geo tj. Ustawienia\Usługi

W poprzednik komentarzu nie dodałem, że poza komercyjnymi aspektami w obu systemach są jeszcze różnice regulaminowe (OC dopuszcza zakopywanie skrzynek i posiada więcej możliwych typów keszy)
@antros: Kiedy połączę opencaching do c:geo to żeby korzystać z z open musze sie wylogować z geo i zalogować na open czy będę miał "oba portale" jednocześnie na mapie?
Bo wyobrażam sobie taką dziwną sytuację kiedy idę w teren i sa 2 skrzynki obok siebie tylko że jedna z open a druga z geo i muszę żonglować logowaniami co odbiera frajdę z szukania. Albo szukam na geo i omijam jakieś skrytki
@antros: Ok wszystko sobie sprawdziłem. Połączyłem sobie c:geo oboma portalami. Open mam kwadratowe :) Zobaczymy więc jak to sie ma w praktyce. Dzięki za info. Jakby co zapytam się jeszcze
@nokash: tak OC ma kwadratowe ikonki, a GC okrągłe, czasem nie widać jednego bo przykrywa ją inna (gdy ktoś założył dwusystemową i pokrywają się współrzędne)