Wpis z mikrobloga

@zawodowiec: @ImInLoveWithTheCoco I to mnie dziwi. Czy Ci ludzie, którzy dostawali nie pamiętają jak to bolało (nie tylko fizycznie ale i psychicznie)? Ja pamiętam aż za dobrze i nigdy nie uderzę swojego dziecka. Nie czuję się przez to lepszym człowiekiem, wręcz przeciwnie- uważam, że przez to boję się teraz mówić o uczuciach.
  • Odpowiedz
Jprdl, co za patologia na tym wypoku. Serio was bili twardymi przedmiotami? Ja tylko parę razy paskiem czy ręką dostałem tak że w sumie nie bolało ale był znak że przegiąłem
  • Odpowiedz
@veryberry: Może Cię bili w złych momentach. Ja jak dostałem pare razy w życiu to zawsze wiedziałem za co (raz tylko było to niesprawiedliwie). Nigdy przedmiotem, tylko ręką.
Karę też trzeba umieć wymierzać, nie może w tym być nienawiści a jedynie sprawiedliwość. Dziecko musi wiedzieć za co dostało bo wtedy łączy się w mózgu połączenie, że z danym zachowaniem wiążę się kara.
  • Odpowiedz
@ukrainiec: Spoko, dorosłych trzeba po prostu mocniej bić, ale wychowawcze działanie jest takie samo jak na dziecko. Popatrz jacy w Arabii Saudyjskiej wszyscy grzeczni. Generalnie dziwią mnie zwolennicy kar cielesnych dla dzieci, którzy nie zgadzają się żeby samemu dostawać w------l w przypadku bycia niegrzecznym. To brak konsekwencji.
  • Odpowiedz
@marcin-: teraz to ja jestem grzeczny. Ale był moment że byłem bezczelnym gówniarzem a z takimi się trzeba twardo obchodzić. Moi rodzice mi zbytnio pobłażali. Mój świętej pamięci dziadek natomiast się nie pierdzielił. Pamiętam miałem z osiem lat, byliśmy na rejsie na mazurach i zacząłem coś o---------ć, nie pamiętam co dokładnie ale dziadek mnie podniósł i.rzucił w taki żwirkopiasek na płyciźnie. Całe plecy podrapane, nienawidziłem go z tydzień czasu ale
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Hmm ja też zawsze wiedziałam za co, ale nadal twierdzę, że bicie jest niesprawiedliwe. Nie można mówić o sprawiedliwości gdy silniejszy bije słabszego. Uważam, że bicie to przejaw niedojrzałości i ograniczonej inteligencji rodzica, który nie potrafiąc wytłumaczyć dziecku co zrobiło źle napier...a pasem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz