Wpis z mikrobloga

Jako, że do wyborów pozostało tylko 9 dni, ogłaszam mały konkurs. :D
Podstawowym celem konkursu jest dobra zabawa i tak też proszę go traktować. A więc bez zbędnej spiny i wzajemnego psucia sobie nerwów. ;)
Aby wziąć udział w konkursie NIE MUSISZ plusować tego wpisu (to nie farma plusów). Oczywiście będzie mi bardzo miło jeśli tak zrobisz, ale w żaden sposób nie wpłynie to na wynik konkursu oraz nie polepszy ani nie pogorszy twoich szans. ;)

Ogólnie rzecz ujmując zasady są proste:
1. Wytypuj wyniki wyborów i napisz swoje typy w komentarzu
2. Czekaj na oficjalne wyniki
3. Miej nadzieję, że PKW szybko przeliczy głosy xD
4. ?????????
5. Zgarnij nagrodę jeśli twoje typowanie okaże się najdokładniejsze
6. PROFIT

A teraz nieco bardziej rozbudowana wersja zasad, aby nie było zbędnych nieporozumień.
Zasady ogólne:
1. Do mnie należy zgłaszać wszelkie uwagi, pytania i wątpliwości odnośnie formy i przebiegu konkursu (przez PW lub zawołać w komentarzu). W sytuacjach niejasnych decyzję arbitralnie podejmuję ja. ;)

2. W konkursie uczestniczyć może każdy użytkownik portalu wykop.pl posiadający przez cały czas jego trwania aktywne konto, zarejestrowane nie później niż w chwili umieszczenia tego wpisu (tj. 2.V.2015 godz. 00:00:08). Z konkursu automatycznie wykluczony zostaje uczestnik, który w trakcie jego trwania usunął konto lub dostał perma z jakiegokolwiek powodu.

3. Konkurs trwa od momentu umieszczenia niniejszego wpisu na mikroblogu aż do ogłoszenia zakończenia konkursu, co nastąpi nie później niż 7 dni po publikacji OFICJALNYCH wyników przez PKW. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do rozpoczęcia ciszy wyborczej (tj. 9.V.2015 00:00:00).

4. Udział w konkursie polega na dodaniu komentarza pod tym wpisem, zawierającego przewidywane przez siebie wyniki głosowania w wyborach prezydenckich 2015 w Polsce. Przy zgłoszeniach obowiązuje zasada 1 konto = 1 zgłoszenie.

5. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
Nazwiska i imiona wszystkich kandydatów w KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ (jak na karcie do głosowania) oraz typowany wynik procentowy z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Najlepiej będzie jeśli po prostu skopiujesz TEN komentarz i w miejsce X-ów wpiszesz typowane wyniki.
Każde przyjęte zgłoszenie zostanie możliwie jak najszybciej potwierdzone w specjalnym komentarzu.

6. Zgłoszenia bez podania wyniku któregokolwiek z kandydatów, lub w których suma jest inna niż 100% nie będą uwzględniane. Podobnie nie będą uwzględniane zgłoszenia w których wyniki podany zostanie z dokładnością inną niż dwa miejsca po przecinku.
W przypadku typowania wyniku jako liczby całkowitej należy po przecinku wpisać zera. Jedno zero należy umieścić jeśli po przecinku typujemy wartość dziesiętną.
Np. typujemy wynik równe 10% dla kandydata A – w zgłoszeniu piszemy:
Nazwisko Imiona kandydata A: 10,00
Np. typujemy wynik 10,5% dla kandydata B – w zgłoszeniu piszemy:
Nazwisko Imiona kandydata B: 10,50
W zgłoszeniach proszę o nie wpisywanie symbolu „%” po liczbie!

7. Możliwa jest zmiana wszystkich lub części własnych typów dowolną ilość razy. W tym celu należy pod tym wpisem dodać komentarz o treści:

ZMIANA ZGŁOSZENIA [link do poprzedniego wpisu]
[nowe typy spełniające kryteria zgłoszenia – tzn podać należy typy dla WSZYSTKICH kandydatów, zarówno tych którym zmieniamy typy jak i tym którym nie zmieniamy]

W przypadku zmian typowania jako data zgłoszenia liczona jest data ostatniej zmiany.
Np. użytkownik X zgłosił swoje typy 3.V.2015, 7.V.2015 zmienił typy dla 4 kandydatów, a 8.V.2015 zmienił typy dla 2 kandydatów - to data 8.V.2015 liczona jest jako data CAŁEGO zgłoszenia.
Będzie to miało znaczenie tylko w sytuacji, gdy o wyniku rozstrzygać będzie kolejność zgłoszeń.

8. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, w przypadku której wynik obliczony za pomocą poniższego wzoru będzie najbliższy zeru.
http://s21.postimg.org/hvf8yijif/wzor.png

XXr – rzeczywisty wynik kandydata o inicjałach XX
XXt – typowany wynik kandydata o inicjałach XX

Wynik dla każdego uczestnika zostanie podany z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.
Uzyskanie wartości równej zero oznacza idealne wytypowanie wyników. W przypadku gdy więcej niż jedna osoba uzyska najlepszy wynik o zwycięstwie zdecyduje kolejność zgłoszeń (im wcześniejsze tym lepiej).

9. Na wszelkie pytania, potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia lub prośby o korektę postaram się odpowiadać możliwie jak najszybciej. Jednakże jestem tylko człowiekiem, dodatkowo mam życie poza internetem, więc daję sobie do 72h na odpowiedź. Jeśli po tym czasie nie otrzymasz odpowiedzi, to może oznaczać, że z jakiś przyczyn twoje PW umknęło mojej uwadze – w takim przypadku po prostu wyślij je jeszcze raz.

10. Nick zwycięzcy zostanie podany w specjalnym komentarzu. Ze zwycięzcami skontaktuję się osobiście przez PW w celu omówienia szczegółów realizacji nagrody.

I tak oto przechodzimy do tej najprzyjemniejszej części konkursu - nagroda. :D
Niestety, jako że na pomysł organizacji konkursu wpadłem niedawno nie miałem czasu na zabezpieczone na ten cel jakiś nagród rzeczowych. Pomyślałem więc, że najprostsze rozwiązanie będzie najlepsze.
A więc:
Nagrodą za zajęcie 1 miejsca jest 75zł na zakup DOWOLNEJ książki (lub książek) o tematyce politycznej, ekonomicznej, historycznej, socjologicznej (itp.) z DOWOLNIE wybranej księgarni (lub serwisu aukcyjnego) prowadzących sprzedaż przez Internet i oferującej wysyłkę na terenie kraju (lub za granicę). Nagroda nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne nagrody rzeczowe.

Prośby i uwagi ogólne:
W komentarzach-zgłoszeniach prosiłbym o niedopisywanie żadnych własnych uwag. Zgłoszenie ma mieć formę jak w poniższym komentarzu. Zgłoszenia niespełniające tego warunku po prostu nie będą brane po uwagę.
W komentarzach nie będących zgłoszeniami prosiłbym o nieprowadzenie agitacji politycznej i niewdawanie się w dyskusję o wadach/zaletach poszczególnych kandydatów. Nie mam tego w zwyczaju, ale jeśli takie wpisy się pojawią to będę bezlitośnie kasował bez względu na to za kim/przeciwko komu by agitowały.
Dopuszczone jest komentowanie typowań innych uczestników, ale bez chamskich odzywek.

Jeśli nie zgadzasz się z którąkolwiek zasadą opisaną powyżej, po prostu nie bierz udziału w konkursie.
Biorąc w nim udział oświadczasz, że rozumiesz i akceptujesz zasady w nim panujące.
Jeśli coś wydaje ci się niejasne śmiało pisz, postaram się w miarę możliwości wytłumaczyć.
Co jakiś czas będę przypominał o konkursie. ;)
W komentarzach poniżej przykładowe zgłoszenie oraz przykładowa zmiana zgłoszenia.

To jeszcze tylko spam tagami:
#konkurs #wybory #wyboryprezydenckie2015
#braun #duda #jarubas #komorowski #korwin #mariankowalski #kukiz #magdalenaogorek #palikot #tanajno #jacekwilk
Info dla nadgorliwej moderacji:
brak tagu polityka wynika z faktu, że wpis nie ma charakteru agitacyjnego, a wydarzenie polityczne jest tu tylko pretekstem do głupiej wykopowej zabawy.

I zapraszam do typowania. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 90
@xvovx: właśnie podliczyłem jeszcze raz xD nie zdążyłem edytować :P
BRAUN Grzegorz Michał: 0,7
DUDA Andrzej Sebastian: 28,2
JARUBAS Adam Sebastian: 4,37
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 39,52
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 6,7
KOWALSKI Marian: 1,43
KUKIZ Paweł Piotr: 10,13
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 6,2
PALIKOT Janusz Marian: 1,33
TANAJNO Paweł Jan: 0,19
WILK Jacek: 1,23
@xvovx:
BRAUN Grzegorz Michał: 00,90
DUDA Andrzej Sebastian: 29,60
JARUBAS Adam Sebastian: 02,70
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 41,20
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 05,40
KOWALSKI Marian: 00,70
KUKIZ Paweł Piotr: 12,40
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 03,60
PALIKOT Janusz Marian: 02,20
TANAJNO Paweł Jan: 00,40
WILK Jacek: 00,90
Typowanie

BRAUN Grzegorz Michał: 00,50

DUDA Andrzej Sebastian: 29,87

JARUBAS Adam Sebastian: 02,13

KOMOROWSKI Bronisław Maria: 37,30

KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 06,20

KOWALSKI Marian: 01,24

KUKIZ Paweł Piotr: 11,56

OGÓREK Magdalena Agnieszka: 05,75

PALIKOT Janusz Marian: 01,83

TANAJNO Paweł Jan: 00,17

WILK Jacek: 00,95


@xvovx:
@xvovx
BRAUN Grzegorz Michał: 01,2
DUDA Andrzej Sebastian: 25,60
JARUBAS Adam Sebastian: 03,50
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 44,70
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 06,40
KOWALSKI Marian: 01,00
KUKIZ Paweł Piotr: 11,80
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 03,70
PALIKOT Janusz Marian: 01,60
TANAJNO Paweł Jan: 00,20
WILK Jacek: 00,30
TYPOWANIE

BRAUN Grzegorz Michał: 00,75
DUDA Andrzej Sebastian: 28,87
JARUBAS Adam Sebastian: 02,81
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 43,34
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 05,95
KOWALSKI Marian: 00,65
KUKIZ Paweł Piotr: 09,72
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 04,90
PALIKOT Janusz Marian: 01,84
TANAJNO Paweł Jan: 00,23
WILK Jacek: 00,94
Typowanie

BRAUN Grzegorz Michał: 00,60
DUDA Andrzej Sebastian: 29,87
JARUBAS Adam Sebastian: 02,13
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 38,60
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 06,60
KOWALSKI Marian: 01,24
KUKIZ Paweł Piotr: 12,06
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 05,85
PALIKOT Janusz Marian: 01,93
TANAJNO Paweł Jan: 00,17
WILK Jacek: 00,95

@xvovx: teraz chyba już ok, w ogóle o tym zapomniałem i wpisywałem sobie losowo :D
TYPOWANIE

BRAUN Grzegorz Michał: 00,71
DUDA Andrzej Sebastian: 32,47
JARUBAS Adam Sebastian: 01,90
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 40,83
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 06,87
KOWALSKI Marian: 01,40
KUKIZ Paweł Piotr: 09,18
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 04,30
PALIKOT Janusz Marian: 02,05
TANAJNO Paweł Jan: 00,08
WILK Jacek: 00,21
TYPOWANIE

BRAUN Grzegorz Michał: 00,50
DUDA Andrzej Sebastian: 28,00
JARUBAS Adam Sebastian: 03,00
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 41,00
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 07,50
KOWALSKI Marian: 01,50
KUKIZ Paweł Piotr: 09,40
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 06,50
PALIKOT Janusz Marian: 02,00
TANAJNO Paweł Jan: 00,10
WILK Jacek: 00,50
@xvovx: Poprawiam
BRAUN Grzegorz Michał: 02,60
DUDA Andrzej Sebastian: 29,03
JARUBAS Adam Sebastian: 02,02
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 37,50
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 08,68
KOWALSKI Marian: 01,55
KUKIZ Paweł Piotr: 09,80
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 05,07
PALIKOT Janusz Marian: 02,05
TANAJNO Paweł Jan: 00,80
WILK Jacek: 00,90
BRAUN Grzegorz Michał: 01,19
DUDA Andrzej Sebastian: 31,89
JARUBAS Adam Sebastian: 03,65
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 37,93
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 06,54
KOWALSKI Marian: 01,65
KUKIZ Paweł Piotr: 10,77
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 03,47
PALIKOT Janusz Marian: 02,25
TANAJNO Paweł Jan: 00,12
WILK Jacek: 00,54
BRAUN Grzegorz Michał: 01,76
DUDA Andrzej Sebastian: 30,04
JARUBAS Adam Sebastian: 02,25
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 42,15
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 06,48
KOWALSKI Marian: 01,55
KUKIZ Paweł Piotr: 07,90
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 04,90
PALIKOT Janusz Marian: 02,15
TANAJNO Paweł Jan: 00,30
WILK Jacek: 00,52
TYPOWANIE:
BRAUN Grzegorz Michał: 01,06
DUDA Andrzej Sebastian: 31,98
JARUBAS Adam Sebastian: 02,28
KOMOROWSKI Bronisław Maria: 40,31
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard: 09,15
KOWALSKI Marian: 01,54
KUKIZ Paweł Piotr: 07,59
OGÓREK Magdalena Agnieszka: 02,68
PALIKOT Janusz Marian: 02,11
TANAJNO Paweł Jan: 00,42
WILK Jacek: 00,88