Wpis z mikrobloga

@chemmobile w tym wpisie nie chce przytoczyć zródł tekstu jaki opublikował.
Od razu przypomniał mi sie @Stadler któremu tęż sie to zdarzyło. On wtedy wymigiwał sie, wrzucał jakies pdf po angielsku gdzie i tak nie było tego co mówił a to o czym pisał było przedstawione w niemal identycznej formie (różnica jednego wyrazu w innym miejscu) tylko na stornie komsomol.pl ktora prowadza polscy komunisci którzy sa bardzo prorosyjscy.
Co do chemmobile to ja juz kiedyś zwracałem uwagę że wrzuca on często propagandowe teksty ktore można znaleźc w komentarzach na blogach i onecie.
Wczoraj dodał fotke z ćwiczen separatysów z wozami bojowymi i opisał jako przedstaiwajaca technike wojskowa co jest kalką rosyjskiego bo w polskim pisze się o sprzęcie wojskowym. Owszem zwrot technika wojskowa tez jest w użyciu ale najczesciej stosuje sie go w innym kontekscie.
Widziałem jak kilka razy chemmobile zarzucano niewlasciwe użycie polskich wyrazów. To też dotyczyło Stadlera.
Czy twierdze że to ta sama osoba? nie.
Czy to nie sa Polacy? Nie twierdze że tak chociaz nie wykluczam (Stalder przedstaiwał ocene historii ZSRR taka jakiej w Polsce sie od dawna nie uczy. Słynne "KWD nie rozstrzleiwało niewinnych", uznanie że 17 wrzesnia to nic złego to sa typowe wykretki jakimi Rosjanie wybielaja swoja przeszłosc (to drugie nawet oficjalnie ustami Putina).

Dlaczego chemmobile nie chce wyjawic źrodła? Być może go nie zna a tekst wziął z jakiegos propagandowego folderu i nie potrafi odnaleźć żrodła w sieci.
Być moze źrodłem jest jakiś mało wiarygodny portal jak w przypadku Stadlera.
Byc moze teraz ktoś nerwowo szuka jak wrzucic jakis link na odczepne.

@Nero12 Tam nie moge odpisac. Nie przesadzaj z tym nielubieniem.

#ukraina
  • 28
@Pantokrator: Wiem że jest takie czaosposmo ale to nie znacyz że sie tego zwortu używa. Wyszukaj mi jakis tekst gdzie napisano "dostarczono technikę wojskową"
wyskakuja głownie strony z tlumaczeniami z rosyjskiego albo np. liewska storna delfi. gdzie tez pewnie uzyto tego zwrotu pod wplywem rosyjskeigo.
http://pl.delfi.lt/aktualia/litwa/amerykanska-ciezka-technika-wojskowa-wjezdza-na-litwe.d?id=67394468
http://jjkolodziej.blox.pl/2015/02/Wojskowo-polityczne-rezultaty-2014-r.html
http://www.studium.uw.edu.pl/?post/20070
@galonim: Mogl podac. Bo nawet jesli to wszyskto byłaby prawda to takim unikiem pokazał że coś tam kombinuje.
Moze bał sie że źrodło bedzie wysmiane tak jak on to robi wobec wszystkich ukrianskich. Teraz nawet jak poda to samo na BBC to już i tak niesmak pozostanie;)
@szurszur: Swoją drogą dziwna sytuacja z tą stroną, gugiel nie chce jej indeksować. Chemik może sobie wklejać bzdury stamtąd i nikt nie wyczai, że to czysta propaganda. Za to Bing nie ma problemu z indeksowaniem.
@Pantokrator: Za chamstwo kasuje wpis. Kopiuje to co sie nadaje. Jesli jeszcze raz zaczniesz pisac w tak sposob to chyba dostaniesz bana ktorego nawet bohater opowiesci nie ma.

Powtarzam. Zwrotu technika wojskowa dla uzytkowanego sprzetu uzywa sie głównie na stornach z tlumaczeniami z rosyjskiego i to samo sugeruje w omawianym przypadku.

ale używa się tego zwrotu, mamy "Muzeum Techniki Wojskowej". To, że ktoś go używa nie świadczy dokładnie o niczym.

Ostatnio
@Pantokrator: Bzdury piszesz.. No przeicez skopiowalem merytoryczna tresc Twojego kometarza usunalem tylko fragment w ktorym mnie obrażasz. Ja argumenty pokazałem w postaci linków. Jesli masz jakies przykaldy na użycie tego zwortu wobec uzytkowanego bojowego sprzetu nie bedace tlumaczeniami rosysjkich artykułów to podaj. Mi nie wyskoczyły. Wyglada że sa rzadkością.
PS. Dlaczego tak agresywnie reagujesz na dyskusje o tym kraju?
Z tego co widzę to widze już wcznesnijej puszczały Ci nerwy.
@szurszur: tak, dałeś argumenty, które w żaden sposób nie udowadniają twojej absurdalnej tezy.

I tak, puszczają mi nerwy - gdy widzę niesamowite spiętrzenie głupoty. Czasem piszesz z sensem, ale teraz zwyczajnie tkasz absurdalną teorię spiskową.
@Pantokrator: Jak nie udowadniaja, dodałem linki ktore mi wyskoczyly na pierwyszch stronach. Gdyby ten zwrot w takiem znaczeniu o jakim pisze był uzywany w Polsce to byłby to strony typu onet, wp. gazeta.pl a nie relacje artykulów z rosyjskojezycznej prasy.
@szurszur: człowieku, to, że np. Ukraińcy często używają słowa "Bandera" nie znaczy, że każdy tekst, w którym to słowo występuje pochodzi z Ukrainy. Prosta logika.
Dałeś kilka linków, które jedynie udowodniły, że ktoś tego zwrotu użył. I co? I jajco, bo nic nie udowodniłeś. W j. polskim zwrot "technika wojskowa" jest normalnym zwrotem, używanym w prasie fachowej, mamy nawet pieprzone muzeum techniki wojskowej i albo udowodnisz, że to wszystko sprawka ruskich,
@Pantokrator: No ale to chyba oczywiste że Chemmobile ten tekst napisał pod wpływem rosyjskich lub donbaskich stron bo to o separatystach i do tego była fotka z ćwiczeń zreszta on takie źródla wykorystuje najczesciej. Moze mnie teraz bedziesz przekonywał że jest inaczej?
I tak jak pisze ten zwort w google wyrzuca mi wlasnie w tekstach pisanych na podstawie zrodel rosyjskich lub przez rosyjskojezyczne osoby. I to samo sugeruje w przypadku chemmobile
@szurszur: dużo czyta po rosyjsku, to też używa zwrotów bliższych rosyjskim. Ale to nadal nie udowadnia twojej absurdalnej tezy.

Sam używam zwrotu "technika wojskowa", książki, które czytałem używały zwrotu "technika wojskowa", więc widocznie otoczony jestem materiałami rosyjskiego wywiadu.
@szurszur:

Wczoraj dodał fotke z ćwiczen separatysów z wozami bojowymi i opisał jako przedstaiwajaca technike wojskowa co jest kalką rosyjskiego bo w polskim pisze się o sprzęcie wojskowym. Owszem zwrot technika wojskowa tez jest w użyciu ale najczesciej stosuje sie go w innym kontekscie.


Gówno prawda.

Widziałem jak kilka razy chemmobile zarzucano niewlasciwe użycie polskich wyrazów.


Tyle, że teraz mówisz o jak najbardziej właściwym wyrazie.

Czy to nie sa Polacy? Nie
@Pantokrator: Klocisz sie o cos a nie jestes w stanie przedstaiwc kontrdowodów na moje linki.
Dlaczego Twoim zdnaiem Chemmobile nie chce podac źródła skoro moją wrsje odrzucasz?
Dlaczego tak nerwowo reagujesz w dyskusjach o Rosji? To nie jest typowe żeby nie majac zwiazkow z tym krajem tak czesto sie unosci gdy ktos napsize o nich nie tak dobre jak oczekujesz.
Znasz prywatnie Rosjan?
@szurszur: co? Moze zrozum, ze w waszej rusofobii robicie kpine z logiki, nie potraficie zdobyc sie chocby na odrobine obiektywizmu. W festiwalu plucia na wschod myslenia brak, jest za to duzo poklepywania sie po plecach i wzajemnego nakrecania. Ja nie jestem po zadnej ze stron, po prostu twoj wesoly oboz jest zwyczajnie pozalowania godny. Smiejecie sie z ruskiej propagandy, a ukrainska i amerykanska lykacie jak pelikany. Hipokryzja i glupota, czyli to,
@Pantokrator: Wmawiam nerwowe rekacje? No przeicez widac w jaki sposob piszesz. Tylko ktos komu pusciły nerwy takimi wyrazami rzuca.
Zamiast dyskutowac na temat atakujesz oskarzeniami.
Nie jestes po żadnej ze stron a widze co jakis czas obrażasz innych za rzekoma rusofobie a czy tak samo reagujesz gdy ktos jest prorosyjki i antyukrianski?
Ni udaj neutralnego bo wtedy pachnie to hipokryzja ktorej podobno tak sie brzydzisz.
@szurszur: skoro bawisz się w jasnowidza, co jest chyba najżałośniejszą formą ataku, pozostaje mi zakończyć tę bezproduktywną dyskusję. Polecam coś zjeść, wyjść na dwór i odstawić rusofobol, choć szkody, które poczynił, mogą w dużej mierze być nieodwracalne.

Prorosyjski na wykopie jest JEDEN użytkownik. Klub histerycznej rusofobii to z kolei całkiem urocza grupka.