Wpis z mikrobloga

FACEIT FINALS 2015 (1-3 maj)

No elo. Na wstępie chciałbym dodać, że będzie to cholernie długi post, także jeżeli uważasz siebie za kogoś, dla kogo wielkim sukcesem jest przeczytanie Menu w restauracji czy ogarnięcie krótkiej notki prasowej na stronie www - nawet tego nie czytaj, resztę - zapraszam.

FaceIt zawsze był specyficzną ligą.
Finały trzeciego sezonu (pierwszego w roku 2015) będą odbywać się w Londynie, tak, w Albionie, tam gdzie każdy z nas ma jakiegoś funfla który siedzi na zmywaku lub na innym "menial jobie".Łączna pula nagród ma wynosić 275 tysięcy dolarów (źródło) . A żeby porównać to do którejś z aktualnych sum które były na tegorocznych turniejach dodam że podczas turnieju ESEA Sezon 18 pula nagród wynosiła 144 tysiące dolarów (w tym 70 tysięcy dla zwycięzcy, którym po bardzo dobrym meczu okazała się polska formacja Virtus.Pro) czy 250 tysięcy dolarów na ESL One Katowice (w tym 100 tysięcy dolarów przyznane szwedzkiej drużynie Fnatic).

A więc aktualnie jest to największa z nagród jakie zostały ogłoszone podczas bieżącego roku (nie liczymy tworu ESEA z ESL za pół bańki na kontynent, bo liga jeszcze nie wystartowała ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), jest o co strzelać, przez co będzie można spodziewać się wielu zaskoczeń, zwłaszcza w pół finałach. Swoją drogą, Jarkowi P swojego czasu rodzice mówili żeby wziął się za naukę, chyba dobrze zrobił że zamiast iść na studia w Pścimiu Dolnym zajął się robieniem głów w gównogierce, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do formatu: 2 grupy, 2 teamy z 4 z każdej grupy wychodzą do finałów, w finałach single elimination - co oznacza mniej więcej tyle, że jeżeli odpadasz - to odpadasz, nie ma "tabelki przegranych" po prostu dostajesz swój czek i możesz iść na afterparty Twitcha/organizatora eventu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a Twoi bardziej skillowi koledzy będą siedzieć w pokoju hotelu przy laptopie i oglądać strategie przeciwnego teamu na następny dzień.

Krótkie omówienie teamów według ich umiejscowienia w grupie:

Grupa A

Ninjas in Pyjamas (NiP) - najbardziej znana i lubiana szwedzka formacja na świecie. Trzech bardzo solidnych graczy, nowy dodatek allu który wydaję się idealnie wgrał się w playstyle teamu oraz Get-Right, na którego trzech wyżej wymienionych solidnych graczy statystyki #!$%@?. Bezapelacyjnie wychodzą z grupy z Fnatic, pytanie czy bezproblemowo. Ostatnio widzieliśmy ich w finałach CCS, wygrali oni z EnvyUs 1-2, po czym przegrali z TSM i Fnatic. Ich nowym trenerem jest Natu, dawny gracz formacji 3DMAX, posiadający jeden z najdłuższych staży na scenie Counter Strike w ogóle, ich mecze mogą być cholernie ciekawe (poza tym pierwszym z Immunity, nie oszukujmy się).

Fnatic - kolejna szwedzka formacja, jedna z najbardziej znienawidzonych zresztą na świecie. W squadzie posiada wielu prominentnych graczy takich jak Olofmeister, KrimZ, JW czy nawet ich lidera - pronaxa. Zwycięzcy ostatniego Majora, zgarnęli wtedy 100 tysięcy dolców po ciężkich bojach z NiPem. Podobnie jak z NiPem - ich gier nie widzieliśmy już prawie od tygodnia, ostatnia gra to przegrana z TSM 3-1. Może tym razem to będzie ich turniej?

Immunity- jedna z dwóch organizacji z Australii które walczy o pierwsze miejsce (drugą jest znane w większych kręgach Vox Eminor) jeden z przykładowych meczy, raczej szans na wyjście z tej grupy nie widzę, co prawda będą oni walczyć zapewne z Team Liquid w meczu "wyrównującym", aczkolwiek tak samo jak Team Immunity - dostaną po dupie od teamów z kraju IKEA, Absoluta i... Pirate Baya ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Team Liquid- jeden z lepszych amerykańskich teamów, jedyny chyba którego nie dotknął "American Shuffle" który oznacza mniej więcej tyle co "ruchy transferowe" między teamami czy poszczególnymi zawodnikami. Aktualny Line-up: daps, adren-. fugly, nitr0, Elige-. Mówią wam coś te ksywki? Mi też nie, poza nitr0, który swojego czasu grał w iBuyPower przed słynną aferą ze "sprzedawaniem meczy" i rozdawnictwem banów na rok od Valve. Swoją drogą, wiecie o tym że Swag (ówczesna gwiazda teamu iBuyPower) doszedł do C9 jako "analyst"? A co do Team Liquid - jakby to powiedział grubasek snax, oni nie wychodzą z grupy.

Z grupy wychodzą: NiP, Fnatic

Grupa B (ta bardziej ciekawa):

Team Solo Mid (TSM) - znana organizacja z gry dla gimbusów League of Legends, ex-Dignitas -fetish +karrigan. Jedna z najlepszych ekip aktualnie strzelająca heady w GO. O ile na online'ach wydają się bardzo mocno mieć wszystko w dupie, o tyle na LANach wychodzi z nich druga bestia. Na POVach z Katowic i Starladdera było widać że wygrywają głównie siłą spokoju i taktykami. Zwycięzcy CCS, wydaję mi się że wyjdą z grupy bez większego problemu (o ile drużyna Virtus.Pro znowu nie zacznie #!$%@?ć srogich bani w grupach, bo na pewno się spotkają, a wydaje się, że jest to kryptonit duńskiej formacji). Jak najbardziej kandydaci do wyjścia z grupy. Bardzo dobra AWP, idealnie wycyrklowane taktyki, widać, że grają tam best of the best.

Natus Vincere (Na'Vi) - ukraińsko-rusko-słowacka drużyna której wyniki są... różne. Z jednej strony potrafią wygrać z najlepszymi teamami, z drugiej strony dostać po dupie od drugoligowej drużyny mousesports czy Penta. Co prawda po zmianach w squadzie -starix +Flamie wydają się jakby dostali drugie życie, aczkolwiek posiadając w fazie grupowej takie teamy jak Virtus.Pro czy wyżej wymieniony TSM - będą kłócić się z jedną z dwóch wyżej wymienionych formacji o drugiego slota do finałów.

eLevate- na ten team nawet nie chce mi się marnować czasu. Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa - co oni tu #!$%@? robią? Wygrali Nuke'a z C9 czy innym CLG?

Virtus.Pro - no i w końcu musieliśmy dotrzeć do tego miejsca, w którym ja wypisuję się jak bardzo nie lubię Virtusów, a ludzie stąd mówią mi jakim cwelem jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda - mogę powiedzieć że ostatni turniej aka ESEA była przez Virtusów rozegrana prawie perfekcyjnie, i ogólnie Polska > Murica, ale jako hazardzista z rocznym stażem na CSGOLounge mogę stwierdzić - well, z Polakami jest jak z patologicznym ojcem, kocha się ich za to że są i się ich ogląda, ale nie obstawia na nich swoich zdjęć (no chyba że któryś z nich w meczu rozgrywanym po sieci napiszę na fejsbuku żeby dzisiaj na nich nie stawiać, wtedy allin na przeciwników ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w ogóle na scenie, (Jarek Pasza), bardzo młody, gruby talent w postaci Snaxa, 2 emerytów którzy urwali się z 1.6 i są carryowani przez juniorów, i biały aka "byali" który po przegranej jeden rundzie rage'uje zamiast wziąć się w garść i wrócić do gry (-BYALI +MICHU!!!). Poziom TSM'u w ciągu dobrego dnia, w ciągu złego dnia poziom poniżej mousesports. Zobaczymy jak to będzie.

Z grupy prawdopodobnie wychodzą: TSM, Virtus.Pro

Co do finałów, na LANach zawsze ciężko jest przewidzieć kto wygra, wg mnie największe szanse posiada NiP lub TSM, a wy jak sądzicie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu pod wpisem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słowa końcowe.

To by było na tyle, chciałbym podziękować każdemu zainteresowanemu za dotarcie aż tutaj, wiem że w erze smarkfonów oraz pokolenia "instant" przeczytanie takiej "wielkiej kobyły" to sukces, także jeszcze raz, dziękuje!
Chciałbym także życzyć wszystkim maturzystom powodzenia na tegorocznej maturze, pamiętajcie, Lalka, Przedwiośnie, Pan Tadeusz i Dziady to podstawa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S Chciałbym także zaprosić na grupę "Lewackie Bety, Sekcja CSGOLounge" za portalu facebook, od poniedziałku do czwartku pojawiają się tam moje analizy, a pod nimi dyskusje członków na temat zakładów, jeżeli ktoś jest zainteresowany, zapraszam pod ten quicklink: BARDZO DŁUGI PRZYCISK ŻEBY SMARKFONY TEŻ MOGŁY CLICKNĄĆ


#csgolounge #csgo #lewackiebety
z.....k - FACEIT FINALS 2015 (1-3 maj)

No elo. Na wstępie chciałbym dodać, że będz...

źródło: comment_WzY4YC8mq9qr3SptSMvIKS5UmcJTG5WC.jpg

Pobierz
  • 27
@Liffek: 25 na NiPie mam, ale raczej nie liczę na to że wygram, prawda jest taka, że każdy kto wejdzie do pół finałów może to wygrać, nie ma lepszego/gorszego, bez zobaczenia tego jak to jak gra danego dnia.