Wpis z mikrobloga

wymieniony mlodymi wilkami...


@Zyd_Suss: Jak tak patrze z czym przychodzą do nas ludzie na rozmowy kwalifikacyjne to powiedziałbym, że to nie ma się czegoś obawiać... większość to bardziej leniwce, lamy, barany, a zdarzają się nawet pantofelki... wilków mamy niewiele... tak jeden na dziesięciu może, tak więc nie boję się wygryzienia przez młode wilki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@leoha: Twoim problemem beda pracownicy z Indii, Chin czy Filipin, ktorzy zaleja swiat swoimi zdolnosciami IT. Zalety bycia informatykiem (praca zdalna na przyklad) sa tez waszym przeklenstwem - jestescie tylko masa bezimiennych trybikow potrzebnychvw danej chwili koncernowi w danym projekcie. Ale z racji swojego "matematycznego" istnienia, jestescie wymienialni jak ciag znakow w kodzie, ktory tworzycie.

Bycie stomatologiem to budowanie swoich relacji z pacjentem, budowanie swojego nazwiska (prestiz) oraz wzrost umiejetnosci wraz
  • Odpowiedz
Slyszeliscie o 55 letnich informatykach w PL?


@Zyd_Suss: czy ludzie słyszeli 30 lat temu o internecie, smartfonach, laptopach itd? No nie.
Osobiście wolę cieszyć się dobrą kasą i życiem przed 30tką niż być bogatym emerytowanym dentystą, no ale różne cele ludzie w życiu mają :)
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Myślę, że co bardziej rozgarnięte osoby idące w IT nie zamierzają być programistami do końca życia.
Potem kierują się bardziej w stronę robienia biznesów.
P.S. lepiej być młodym i do tego bogatym, niż bogatym dopiero na starość, jak tu już ktoś słusznie zauważył ( ͡º ͜ʖ͡º)

Natomiast ja widziałam w liceum hype na medycynę i stomatologię właśnie - jeszcze pół biedy, jak rodzice lekarze/dentyści, to
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Ale programowanie jest ciekawsze. Rozwiązywanie problemów, codziennie coś nowego. Większe perspektywy (od projektowania stron do sterowania jakimiś maszynami). Ile można grzebać ludziom w śmierdzących gębach? Pieniądze to nie wszystko. Wielu ludzi informatyka interesuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@bazingaxl: hehe - 20k pln - no jasne, kolejne mity o programistach... Wez czlowieku zejdz na ziemie! W PL jak zarabiasz 7k jest dobrze...

Stomatolog jest lepszym zawodem, bo swoje 10k zarabiasz przez 40 lat. A wy? Komputerowi marzyciele, kazdybz 20k... xD
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: tak i kazdy stomatolog ma 10k przez 40lat, gabinetu nie zmienia, unity te same, klienci ciagle sa choc polakow coraz mniej

powiem Ci tak w kazdej miescinie nawet malej sa 2-3 gabinety, w wiekszych miastach prawie co druga ulica to gabinet

na gruperze pelno ofert za 30zl

jesli chcesz miec te 10tys. to najlkepiej jakbys mial gabinet i pacjentow po tatusiu

nie mowie ze to zly zawod, bardzo dobry, nawet
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: godzina pracy przy pacjencie to lekko 100-500zl, 30k to sie w polsce zarabia jako dentysta, ale jak mowie kursy kosztuja, gabinet kosztuje, pomoc dentystyczna cos tam ale tez koszt

jeszcze raz, lepiej byc dentysa niz programista
  • Odpowiedz
Ale programowanie jest ciekawsze. Rozwiązywanie problemów, codziennie coś nowego. Większe perspektywy (od projektowania stron do sterowania jakimiś maszynami).


@To_ja_moze_pozamiatam: nie, dentysta codziennie grzebie w ryju a programista codziennie robi formularze
  • Odpowiedz
@bazingaxl: Możliwe- ale jesteś programistą, że wiesz jak ich praca wygląda?. Bo zwyczajnie uogólniasz co do pracy programistów. Do wiedzy, że dentyści grzebią ludziom w buzi dentystą być nie trzeba i raczej to jest fakt (chociaż wiem, że nie sprowadza się to tylko do borowania). Właściwie, to mniejsza o to- chciałem opisać jak widzą to ludzie stojący przed wyborem zawodu (studiów) a nie jak to w rzeczywistości wygląda. Stąd, moim zdaniem,
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam:

moze inaczej zeby zostac dentysta musisz miec 5 z liceum a i tak jest ze 30osob na miejsce a zaocznie to 20k za semestr - musisz to miec zeby miec zawod

zeby zostac progamista wystarczy umiec czytac i miec dryg do tego zadnych studiow nie musisz miec nawet wiecej znam takich co po studiach it sa lewi tak bardzo ze niejeden zapalony licelista ich bierze palcem - potem dochodzi nagonka
  • Odpowiedz
@bazingaxl:

zeby zostac progamista wystarczy umiec czytac i miec dryg do tego zadnych studiow nie musisz


No teraz to pojechałeś. Jak ktoś przebimbał studia albo jest programistą z doskoku- po liceum i kilku książkach- to się nie dziwię, że potem ma nudną pracę.
Do rozwiązywania ciekawych i trudnych problemów trzeba mieć dużą wiedzę, także z zakresu matematyki. Studia dają tutaj dużo i wcale nie są łatwe (chociaż nie mówię, że nie
  • Odpowiedz