Wpis z mikrobloga

@Fajka: Kiedyś na partypoker przypadkiem odpaliłem SnG na 10 osób w Omahę, zamiast w Texas. mały dyskomfort na początku był, ale udało sie wygrać - mój pierwszy turek w Omahę :]
@Fajka:

Zagrałem niedawno w weekend sesję w PLO2 i najpierw 2 BI w plecy, a potem 5 BI do przodu. Cała moja strategia opierała się na selekcji mocnych rąk przed flopem i waleniu pot-sized betów gdy trafiałem flopa.

Może powinieneś zacząć grać w omahę od rozgrywania lepszych rąk? Bo AA97ss to dość słaba ręka. Od czasu do czasu trafiasz z nią seta, od czasu do czasu kolor, ale w większości przypadków
@slonzaczynasieodtraby: hehe. Te asy pod seta są grane .ale w PLO nie można limpowac pod seta bo rozdajesz wiecej equity na ulicach mając ograniczone podbicia. Poza tym koleś co limpowal i stackowal gutshot wrapa to bardzo słaby gracz. Robilem to 4 value.
@Fajka: Ja wiem, że te asy były pod seta grane. Ale jeśli nie będziesz miał przy tym secie outów do redrawów, to nie będą one zbyt zyskowne w dłuższej perspektywie. Np. w ręce którą wrzuciłeś masz nut hi na flopie, ale już szansa, że na turnie będziesz miał też nut hi wynosi tylko 45%. Szansa, że na riverze będziesz miał nut hi to tylko 11%. Więc za każdym razem, gdy nie
@Fajka: Mówię o szansach w momencie, gdy jesteś na flopie i jeszcze nie zobaczyłeś następnej karty (liczone programem). Nawet na tak idealnym (suchym) flopie dla seta asów jak ten tutaj, wartość ich dramatycznie spada przy następnych kartach. Dlatego tak istotne jest mieć dodatkowe outy do kolorów i stritów. Grając rękę z danglerem masz tylko połowę (3 z 6 kombinacji kart) możliwej wartości ręki. Coś na zasadzie, że lepiej grać 98s od
@slonzaczynasieodtraby: Rozumiem Twój tok rozumowania, ale Twoje stwierdzenie, że na takim flopie do rivera będę miał najlepszą rękę tylko w 11% czasu to bzdura. Wiem, że suited ręce bardzo polepsza playability ręki, staram się to robić.