Wpis z mikrobloga

Mirki, mam Galaxy S+ i9001, kupiłem od kolegi, ma Androida 4.2.2 z CM, taki już był
Ostatnio jest wadliwy, dlatego chciałem go spróbować sflashować, przy okazji wgrać nowy system 5.0x Lollipop
Chciałbym go sflashować przez USB, żeby totalnie wyczyścić pamięć i postawić cały system na nowo, na praktykach flashowałem tablety więc mniej więcej ogarniam co z czym się je, jeżeli chodzi o flash przez USB
Wiem że jest program Odin, lecz wszystkie ROMy robione przez ludzi są do instalacji na telefonie przez TWRP albo CWM
Nie wiem jak się to instaluje na telefonie, a przez Odina nie da się tego zainstalować, do tego jeszcze dochodzi tuzin innych aplikacji o których nie mam pojęcia do czego służą
Któryś z was mirki pomógłby mi z tym? Objaśnił jak wygląda sytuacja z instalowaniem przerobionego ROMa na telefonie, najlepiej przez USB - MultiDownloadera?
#android #lollipop #samsung może jeszcze #informatyka
  • 17
@static_blue: Mhm, czyli custom roma nie zainstaluje bezpośrednio z USB?
Czyli będę musiał to zainstalować z telefonu, ok, dzięki za info, w sumie skapnąłem się na pewnym etapie poszukiwań.
A inna opcja, nie działa mi tryb recovery (vol+, home, power) i przycisk zawiesza się na ikonce Samsunga - wiecie jak temu zaradzić?
@logitech07:
1. Jak wygląda instalacja CMW na fonie? Wrzucić cały folder na telefon i odpalić tam plik?
2. Wipe Data/Cache działa podobnie jak reset? (przywraca całą pamięć i urządzenia do stanu nowości?)
@static_blue: Skoro mam uwalone Recovery, w jakiś sposób mógłbym to naprawić? Czy musiałbym instalować brandowego roma od samsunga (2.3.7) żeby potem na nowo go musieć zrootować i zainstalować CM?
@static_blue: Teraz to go #!$%@? całkowicie ucegliłem, wyskoczyła mi opcja Encryption Unsuccesful, system się nie uruchamia, ani tryb recovery, ani nie mam dostępu do trybu debugowania USB. Ktoś coś? Bo zaraz #!$%@? ten telefon o ścianę (òóˇ)
@damonqsY: strzelam, że wgrywałeś wyższą wersję CM i to #!$%@?ło. U mnie na Galaxy S jak to miałem to pamiętam, że nie można było wciskać "Reset phone" tylko wyjąć baterię i wgrać stocka przez Odina. Próby kombinowania grożą uwaleniem pamięci.
@static_blue: Posiadam jeszcze jeden problem
Flashowałem już ze 2 razy, już ogarniam na jakim systemie to wszystko działa.
Pierw mi się nie chciał flashować, potem ogarnąłem BOOTLOOP który póki co ratuje mój telefon. Instaluje stockowego roma przez Odin, telefon normalnie działa. Potem Odinem instaluje CMW, i gdy próbuję wejść w tryb Recovery (Vol+, Home, Power) to zawiesza mi się na napisie "Samsung" i dalej to samo, i znowu muszę używać Bootloopa.