Wpis z mikrobloga

Dziś nieco przyspamuję agamami i jeżem :)

Zacznę od Jeżyny - fajny jeż ;D W końcu udało mi się gnojka oswoić na tyle, że nie fuczy na mnie bez przerwy, tylko nieco rzadziej ;D Do tego nie ma nastroszonych igieł, tylko "spuszczone po sobie", więc mozna go swobodnie głaskać. Dziś sprzątałam iglakowi w terrarium, więc przy okazji wybudzenia dziennego - zrobiłam kilka zdjęć.

Jeszcze co do samego jeża - to co miał na pleckach - wyleczone, już nie ma grzybicy ani innych fujów, jednak goły placek bez igieł pozostanie chyba ;D Dziś również zauważyłam, że mam nieziemskie uczulenie na jeża - położyłam go sobie na udach na plecach i teraz miejsce w którym leżał mam całe pokropeczkowane (ukłucia jeża + alergia) i swęędzi ;D


Żeby było fajniej - jak już mówiłam - jeżu nie ma szyb w terrarium i luzem lata po sklepie, kiedy tylko ma ochotę. Nie korzysta z kuwety terrariowej, a załatwia się za biurkiem, tu gdzie mam krzesło. Przez pierwsze 3 dni nie zwróciłam na to uwagi i jeździłam, jeździłam krzesłem iii zrobiłam cobie piękną, kupową mozaikę, picasso by sie nie powstydził... ( )

Pani jesz
Jeszowa mordka
Bardzo usilnie chciał się przewrócić na brzuszek
Wściekłość
Półkulki
Zrezygnował z walki
Nawet daje się pomiziać po brzuszku ()
<3
A tu już się wkurzył i zwinął i stwierdził, że nie odkulkuje się, dopóki nie odwrócę na brzuszek ;D


Teraz agamy... Zrobiłam dzisiaj kąpiel! :D fajnie było, Matylda (ten mały, czerwony szatan) chyba pierwszy raz kąpana, ale przeszła to z dumą ;D Fajne kolorki puściła w ciepłej wodzie ;D Zocha z Grubą razem się pluskały - dawno nie miały kontaku ze sobą (kiedyś mieszkały razem) i Zocha nieco przestraszona była, ale po paru minutach jej przeszło. Na koniec wykąpałam Samca, ten wariat, milion energii, wylał połowę wody, ale bawił się dobrze, to najważniejsze ;D

Moje trzy panie
Matylda
Gruba i Zocha - Zosina troszkę przed wylinką ;D
Mati raz jeszcze
Zochan z Grubasem
Pan samiec - na plecach wylinka, a na łbie piękny, cytrynowy kolor :3

Teraz info o nóżce Grubej - odpuchła jej nieco, jest już praktycznie taka sama, jak nóżka lewa. Kuleje mniej, niż tydzień temu, jest troszkę bardziej energiczna, wiec chyba jednak to było uszkodzenie z powodu wagi! () Jutro, albo w środę, pojadę do weta jeszcze sprawdzimy i będzie ok chyba! Wasze kciuki pomogły :3

I na sam koniec walnę bonusa - kameleona. Mam 4 maluszki, wszystkie są właściwie sprzedane, ale najlepsze jest to, że jeden ciągle chodzi na nerwie ;D Wszystkie są piękne, zielone, dają się brać na ręce, podaje im picie przez pipetę, są spoko. A jeden ciągle chodzi w bojowych kolorach, jak ruszam go, to otwiera paszcze i atakuje, rzuca się na mnie, syczy i w ogóle nienawidzi wszechświata ;D Jest zajebisty ;DDD

Oto on - szatan we własnej osobie

#chwalesie #agama #agamy #terrarystyka #kameleon #jez #jeze #szczecin #gadzibastion Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)

@gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22 @Ranfun @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder @nietopies @Maupolina @Pio23 @avible @kamdz: @nat89
Khaleesi - Dziś nieco przyspamuję agamami i jeżem :)

Zacznę od Jeżyny - fajny jeż ...

źródło: comment_8k6ZImMM1TNthczO61OhWGm4E4enSgsH.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@michalje: jak dwie małe, to samice, jeśli jedną dużą to obojętna płeć. Dwie razem będą spały jedna na drugiej, wygrzewały się razem, jakieś interakcje będą, jedna będzie sama samiutka ;D (one nie potrzebują być z kimś, więc o to się nie martw). Heńki są szare, brody kolorowe. Ja zaczęłam od trzech heńków, ale wymieniłam je na dwa brodacze, bo temte były nieco za małe na moje potrzeby i mało kolorowe :)
  • Odpowiedz
@CzarnoCzarny: papu na 100% mniej niż 100 zł. Zakładam, że maluch zjada dziennie 5 świerszczy x30 dni x0,2 zł za świerszcza - 30 zł za świerszcze. Kupując większą pakę albo przez neta jest taniej. Do tego mała paczka mącznika dla urozmaicenia 4 zł, 30 małych dubii 9 zł - ok 43 zł miesięcznie przy maluchu i ze 2x tyle przy dorosłym ;)

Co do terra - minimum minimum do 50x50x100 cm
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Widzę chęci do pomocy duże jak zwykle zresztą :) więc mam jeszcze jedno pytanie.

Załóżmy, że kupuję dwa henrylawsoni. Projektuję sobie właśnie terrarium (100x50x50, w takim stylu jak masz na swoich aukcjach czyli wystrój ze styropianu, itd). Jesteś w stanie chociaż mniej więcej podpowiedzieć ile i jakiej mocy oświetlenie potrzebne, żeby uzyskać odpowiednią temperaturę? UVB na pewno podłużna świetlówka jak najdłuższa, a reszta?
  • Odpowiedz
@michalje: uvb najlepiej 90cm po skosie przez terrarium. Co do ogrzewania, to pewnie jedna 40W żarówka wystarczy (wtedy jedna część terrarium ciepła, druga zimna, ale wszyscy instalują dwie oprawki i dwie żarówki, na dwie osobne wyspy ciepła. Wg mnie wtedy brak chłodniejszego miejsca dla zwierza, ale też mu się krzywda dziac nie będzie ;D Co do mocy żarówek - tu już trzeba kombinować, zwykle między 28-40-60W, w zależnosci, czy będzie padało
  • Odpowiedz