Wpis z mikrobloga

@xnb: dokładnie tak. Kiedyś, jak uczono mnie na kartę rowerową, na miasteczku ruchu, na środku skrzyżowania namalowana była kropka. Pan policjant uczył, że muszę jechać za nią. Obecnie jest wiele skrzyżowań które zostaną zakorkowane przy takim manewrze, a ludzie i tak próbują.
Problem jest w tym, że jadący "z dołu" wg mnie będą z większym prawdopodobieństwem zawracać "na krótko", bo zawracając "dłuższą trasą" wjeżdżaliby na kawałek wybrukowany, który sugeruje swoim kształtem, że to na nim powinni zawracać jadący "z góry". Poza tym linia ciągła na jezdni z lewej strony kończy się prawie w połowie tego miejsca do zawracania i jadąc "z dołu w lewo dłuższą drogą" najeżdżałoby się na nią (jadąc w lewo, nie
@kezc: wg tego co widzę na street view, to pojadę czerwoną. I zatrąbię tego który zawracając z prawego dołu wyjedzie mi na czołówkę. :> (No chyba że Egzaminatorzy w Kaliszu mają na temat tej nawrotki własne zdanie)
Ja bym zawracanie zaczął z prawego pasa, przewalił ciągłą rozdzielającą pasy, potem pojechał tam gdzie niebieska linia styka się z wysepką, a potem na skos tak by po zawróceniu zająć oba pasy i z tej pozycji skręcił w prawo w osiedle. I wiecie co jest najlepsze? Nikt by mi nic za to nie zrobił. Nawet jak bym to zrobił na oczach policjanta. :) Ludzie tacy jak @Maciek5000 będą wiedzieć dlaczego. :)
@kezc: Niebieska - mamy ruch prawostronny, więc trzymamy się prawej strony jezdni. Łatwiej dostrzec poprwany przejazd gdy wyobrazimy sobie jakby wyglądała sytuacja gdyby było tam normalne skrzyżowanie. Rozrysowałem wam to w paincie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jadący czerwoną linią jedzie pod prąd. Takie skrzyżowanie mam u siebie mam przy wyjeździe z mojego osiedla i jeżdżę nim codziennie.
Pobierz Emdowu - @kezc: Niebieska - mamy ruch prawostronny, więc trzymamy się prawej strony j...
źródło: comment_skMXA0sWAvR8AOSEU8bOUzoiQWIO45Mf.jpg
przełączka dwukierunkowa


@miczal: o, fajnie, już wiem, jak to się nazywa xD

Poczytajcie sobie o takim tworze przed kolejnym wyjazdem na miasto.


no poczytałem i dalej nie wiem. Niby sporo głosów, żeby zawracać "ciasno", ale są też głosy o egzamminatorach uwalających za ciasne zawracanie. A w przypadku, jaki rozrysował @Emdowu to już każdy mówi inaczej xD
@LOLWTF: Niemożliwe, żeby ktoś za to uwalał. Może komuś się coś powaliło i został uwalony na przełączce jednokierunkowej, ponieważ powinien inny pas ruchu zająć, ew. było to zwykłe skrzyżowanie i wtedy jedzie się po prawej. Jakby tu dochodziły jeszcze jakieś drogi, to mielibyśmy tą drugą sytuację. Kształt przejazdu byłby ten sam, ale jadąc po czerwonej trasie zastawialibyśmy pas ruchu tym jadącym na wprost lub skręcającym - tu jednak sprawa jest jasna.