Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie projektu, który dostałem na uczelni do zrobienia.

Opis:
System składający się z aplikacji na android + portalu. Ma to być coś na kształt endomondo. Aplikacja rejestruje trasę biegacza, zapisuje w bazie, a z poziomu portalu można przeglądać jego trasę. Podgląd trasy nie będzie dostępny z poziomu aplikacji.

W aplikacji na android, planuję zczytywać aktualne współrzędne z odpowiednim interwałem i dopisywać je do zmiennej. Będę zapisywać również czas w jakim została pobrana każda współrzędna aby potem obliczać prędkość poruszania z jaką poruszał się biegacz na poszczególnych odcinkach. Po zakończeniu śledzenia trasy, chcę spakować wszystko w obiekt JSON i wysłać na serwer, który mi to zapisze w bazie danych.

Pytania:
1. Czy powyższy sposób na rejestracje trasy będzie dobry? Czy powinienem to zrobić w inny sposób?

2. Nie wiem jeszcze jakich technologii użyć na poratlu internetowym aby tworzyć trasę na mapie z współrzędnych zapisanych w bazie. Może coś doradzić?

3. Jak najlepiej zapisywać i przechowywać współrzędne, aby było mi je łatwo potem przedstawiać na mapie i wykonywać z nimi obliczenia(np. prędkość)?

#programowanie
  • 8
1. Czy powyższy sposób na rejestracje trasy będzie dobry? Czy powinienem to zrobić w inny sposób?


@vTadel: Ja na bieżąco wszystko notuję do gpx.

2. Nie wiem jeszcze jakich technologii użyć na poratlu internetowym aby tworzyć trasę na mapie z współrzędnych zapisanych w bazie. Może coś doradzić?

Google maps api - samo się rysuje w zasadzie.

3. Jak najlepiej zapisywać i przechowywać współrzędne, aby było mi je łatwo potem przedstawiać na
@sylwke3100: wielkie dzięki :) takie pytanie z innej beczki, przy pisaniu swojej apki przerzuciłeś się na android studio czy używałeś czegoś innego? Bo dotąd gdy miałem coś pisać pod android, to zawsze korzystałem z eclipse.