Wpis z mikrobloga

@kobiaszu
Ja jak tworzyłem prototyp zasilacza impulsowego to chciałem sprawdzić ile uciągnie, przy 4A przewody na płytce zaczęły żarzyć się na czerwono i topić plastik. A ty chcesz przepuścić tamtędy 30A? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie dali takich grubych kabli do silników bez powodu, do tego to samo widzę przy przewodach od zasilacza, nawet kondensatorów nie ma żadnych. Zdziwił bym się jakby to zadziałało ;p
skew - @kobiaszu
Ja jak tworzyłem prototyp zasilacza impulsowego to chciałem sprawdz...

źródło: comment_GvSGmOwvpX1VUJbrHI4EUrlsuHB9TdgN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@trochejanusz: @Bianconero: @skew: @andzej74: @1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2:
Jezu, spokojnie, przeciez zdaje sobie z tego sprawę :D
zasilacz jest ustawiony na 1,5A więc nic się nie spali, a układ zrobiony na płytce żeby sprawdzić jak działa i dobrać rezystory to opóźnienia załączenia górnych i dolnych tranzystorow. Potem wszystko będzie na eleganckiej płytce. Do tego radiatory i wentylatory na tranzystorach.
Zastanawiam się tylko jak puścić 30
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Generalnie dla silnika takiej mocy (nie wspomniałeś jaki to rodzaj silnika prądu stałego, ale nieważne) sterownik powinien być wykonany na płytce drukowanej lub prototypowej (tu nie chodzi o stykową tylko o tą na której można lutować), nie chcę wiedzieć co się dzieje na cienkich stykach płyty stykowej. Lepiej zastosować jakieś mocniejsze tranzystory wraz z radiatorem.
Skąd wziąłeś taki ładny silnik?
  • Odpowiedz
  • 0
@pobozny: to jest silnik szczotkowy na 24V, możesz być pewien, że płytkę już projektuje i niedługo będę lutowac na solidnym laminacie. Silnik kupiłem za 100 funtów ze sklepu w Anglii, ale w stanach do dostania za 79 dolarów, jest to ampflow e30-150. o radiatory też się nie martw, w najgorszym wypadku wydzieli mi się 9W na obudowie.

Płytkę zrobiłem tylko na próbę, żeby sprawdzić przed lutowaniem czy wszystko zadziała -
  • Odpowiedz